Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Japonia testuje cyfrowego jena. Podsumowanie tygodnia #322

7 lipca 2020 | 19:42

Co wydarzyło się na rynku kryptowalut? Zachęcamy do lektury!

Japonia chce mieć cyfrowego jena

Japonia oficjalnie pracuje nad digitalizacją jena. W raporcie zatytułowanym „Przeszkody techniczne dla CBDC” bank centralny tego kraju stwierdził, że „sprawdzi wykonalność CBDC z technicznego punktu widzenia, będzie współpracować z innymi bankami centralnymi i odpowiednimi instytucjami oraz rozważy wyemitowanie CBDC”.

Nie jest jasne, czy za nową wersją jena będzie stał blockchain. W dokumencie napisano bowiem:

Zarówno typy scentralizowane, jak i zdecentralizowane mają zalety i wady […] w przypadku masowych transakcji, w przypadku zastosowań detalicznych w krajach rozwiniętych, lepiej jest przyjąć typ scentralizowany […] w przypadku, gdy ilość transakcji jest ograniczona, a odporność i przyszłe możliwości są traktowane priorytetowo, jest miejsce na rozważenie typu zdecentralizowanego”.

Źródło: Investing

Litwa także z CBDC

Litewskie CBDC, LBCOIN, ma z kolei zostać wyemitowane 23 lipca.

LBCOIN to CBDC oparty na NEM, emitowany przez bank centralny Litwy. Projekt jest określany jako „pierwsza na świecie cyfrowa kolekcjonerska moneta oparta na blockchainie”. Wszystko odbywa się w ramach rozwoju badań nad blockchainem i jego możliwościami.

Źródło: fintek.pl

iVoting: II tura

Startup iVoting badał już sympatie polityczne Polaków przed I turą wyborów prezydenckich. Pisaliśmy o tym tutaj. Nowy sondaż projektu dostępny jest od dzisiaj tutaj. By zagłosować na „swojego” kandydata wystarczy podać numer telefonu (jest to konieczne, bowiem na niego przyjedzie kod autoryzujący głos), następnie adres e-mail, a na końcu postawić krzyżyk przy nazwisku danego polityka. Tym razem do wyboru mamy z oczywistych względów tylko Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego.

Źródło iVoting

Chiny integrują Ethereum w Blockchain Service Network

Wspierana przez Chiny sieć Blockchain Service Network (BSN) ma zostać zintegrowana z publicznymi blockchainami, takimi jak Ethereum i Nervos Network.

Wiele źródeł poinformowało mnie, że chiński BSN będzie integrowany z publicznymi blockchainami, z których pierwsze to Ethereum i Nervos. To naprawdę wielka sprawa!”

– powiedział mediom Haseeb Qureshi, partner zarządzający Dragonfly Capital.

To, w jakim stopniu rząd jest zaangażowany w BSN, było gorącym tematem debaty, ale włączenie publicznych łańcuchów bloków jest ogromnie ważne dla chińskiego ekosystemu blockchaina. Jeśli nie jest to oczywiste dla każdego [dodam]: otwarte wspieranie publicznych łańcuchów bloków jest rodzajem tabu w Chinach”

– dodał.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut