Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Jak spieniężyć swoje Bitcoiny? #2 – Zakup metali szlachetnych

Kupno złota za bitcoiny - czy to opłacalna inwestycja? Dowiedz się, jak można zabezpieczyć swoje środki przed inflacją. Przeczytaj recenzję zakupu złota przez firmę 79th Element i sprawdź, dlaczego inwestowanie w metale szlachetne za kryptowaluty może być korzystne. Zobacz wykresy kursów i poznaj ekonomiczne korzyści tej transakcji.

12 stycznia 2016 | 09:00

W poprzednim wpisie jako jedna z metod wypłaty Bitcoinów wymieniłem zakup złota. Otrzymałem w związku z tym wiele pytań i postanowiłem dokonać próbnego zakupu i go opisać.

Główne biuro firmy  79th Element handlującej monetami inwestycyjnymi i metalami szlachetnymi znajduje się we Wrocławiu i można w niej osobiście odebrać złożone zamówienie. Nie każdy chce czy może sobie pozwoli na wycieczkę do Wrocławia i całkowicie to rozumiem. Firma oferuje również przesyłkę kurierską oraz paczkomaty, a przez najbliższy miesiąc dostawa wszystkich zamówień jest darmowa. Zamówienia składa się przez stronę www.bullion79.com i można bezpiecznie opłacić je Bitcoinami dzięki usługom świadczonym przez BitPay.

 Pomimo złych doświadczeń z kurierami i nieodpowiedzialnymi przedsiębiorcami na paczce nie było informacji, które mogłyby sugerować jaka jest zawartość paczki. Gdy kurier próbował dostarczyć paczkę nie było mnie w domu. Obawiałem się, że kurier pozostawi paczkę u moich sąsiadów jak to często bywa, ale taka sytuacja również nie miała miejsca. Przyjechał w dogodnej dla mnie porze.

 20151126_175229

20151126_175311

Jak widać przesyłka jest zapakowana w taki sposób, aby nie zdradzać swojej zawartości.

Ekonomiczny punkt widzenia

Analizując kurs BTC z ostatniego roku łatwo można dostrzec, że czasy gdy wartość kryptowaluty wahała się nawet o 50% dziennie minęły – możliwe, że bezpowrotnie. Warto się teraz zastanowić co będzie dalej. Nawet bardzo dobre informacje ze świata nie wpływają na kurs tak intensywnie jak kiedyś, rynek znacząco się ustabilizował. Przy założeniu, ze ktoś zakupił BTC dokładnie rok temu i nie sprzedał ich w panice to dzisiaj jest 70% na plusie – jeśli spojrzeć na historię Bitcoina to jest to niewiele. Skoro nie możemy już tyle zyskać co kiedyś, to może warto zastanowić się jak zabezpieczyć siłę nabywczą zgromadzonych przez nas Bitcoinów.

kurs btc 1y

Siła nabywcza metali szlachetnych przez ostatnie 400 lat jest praktycznie niezmienna. Oznacza to, że przestaje nam być straszna inflacja czy spadek wartości danej waluty. Spekulacja, która dotknęła złoto i srebro w 2011 i 2012 roku jest już historią i jak widać na wykresach kurs ponownie się ustabilizował.

kurs srebra 10lat

kurs zlota 5 lat

 Najciekawiej wygląda to, gdy przeanalizujemy kurs BTC/XAU (złoto) z ostatnich 2 lat.

btc za zloto

Wykres pokazuje, że obecnie jest jeden z lepszych momentów na zakup złota za Bitcoiny. Uncja złota kosztuje zaledwie około 2,5 BTC.

Dlaczego warto kupić metale szlachetne za bitcoiny?

Jeżeli kupiłeś swoje bitcoiny po znacznie niższym kursie niż jest obecnie to warto zastanowić się nad częściową dywersyfikacją pomnożonego kapitału. Nie będzie to nasze kolejne narzędzie do spekulacji, lecz sposób na zabezpieczenie siły nabywczej zgromadzonych środków. Złota czy srebrna moneta w dłoni pobudza wyobraźnię i ładnie wygląda. Zgodnie z interpretacją indywidualna IPPB2/415-209/12-4/AK złoto jest traktowane jako rzecz, czyli po 6 miesiącach możemy spokojnie sprzedać nasze sztabki lub monety inwestycyjne bez obawy o podatki. Każdy kto „kopał” bitcoiny wyobrażał sobie, że jego „koparka” to maszyna do odkrywania wirtualnego złota. Teraz można w rzeczywistości zobaczyć efekty swojej pracy.

Gdy już podejmiemy decyzję o zabezpieczeniu swojego kapitału, wybierzemy monety, które nam się podobają (po głębokiej analizie jaki metal szlachetny wybrać) i złożymy zamówienie to zostaniemy szczęśliwymi posiadaczami symbolu władzy i bogactwa wszystkich cywilizacji.

20160107_09372520160107_093759

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut