Reklama

Quark

Honduras uzna BTC za walutę, zaś stan Floryda pozwoli płacić podatki za pomocą kryptowalut. Podsumowanie #410

28 marca 2022 | 14:02

W ostatnich dniach na rynku wydarzyło się wiele dobrych rzeczy. Zapraszamy do naszego kolejnego podsumowania!

Honduras chce iść w ślady Salwadoru

Prezydent Xiomara Castro powiedziała, że Salwador nie powinien być jedynym krajem „odchodzącym od hegemonii dolara”. Dodała, że jej kraj, Honduras, ma prawo „kierować się w kierunku Pierwszego Świata”. Ponoć jej rząd planuje regulacje rynku kryptowalut i uczynienie z BTC środka płatniczego. Tym samym państwo to poszłoby w ślady Salwadoru, który uznał bitcoina za walutę już w 2021 r.

Źródło: Finbold

Stan Floryda także otwiera się na kryptowaluty

W podobnym kierunku podąży stan Floryda. Ron DeSantis, obecny gubernator stanu, potwierdził, że lokalne władze pracują już nad regulacjami, które umożliwią firmom płacenie podatków w kryptowalutach.

To o tyle ciekawe, że DeSantis jest typowany na potencjalnego przeszłego kandydata na prezydenta Partii Republikańskiej.

Niedawno negatywnie wypowiedział się też na temat CBDC.

– Istnieje różnica między zdecentralizowaną cyfrową kryptowalutą, taką jak bitcoin, a tym, o czym niektórzy mówią na poziomie federalnym, aby przekonwertować dolary amerykańskie na w zasadzie walutę cyfrową – powiedział. – Myślę, że jest z tym związanych wiele zagrożeń, gdy jest to wszystko centralnie kontrolowane. Martwię się ilością władzy, która dałaby komuś w centralnym urzędzie możliwość odcięcia dostępu do zakupu pewnych towarów. Bylibyśmy na niezbadanym terytorium – dodał.

Źródło: Bloomberg

Wkrótce premiera dokumentu nt. upadłej giełdy kryptowalut

Netflix ogłosił datę premiery dokumentu „Nie ufaj nikomu”. Przypada ona na 30 marca. To film o giełdzie QuadrigaCX, która upadła parę lat temu, nie wypłacając swoim klientom wielu mln USD. Z firmą związana była też postać jej CEO, Gerry’ego Cottona, który zmarł w tajemniczych okolicznościach w czasie wycieczki do Indii.

W świecie kryptowalut i bitcoina jest tylko jedna zasada – nie ufaj nikomu. 250 milionów dolarów w bitcoinie nagle znika z QuadrigaCX, niegdyś największej kanadyjskiej giełdy kryptowalut, a jedyna osoba, która może je odzyskać, w tajemniczy sposób umiera. Chciwość to prawdziwa kwestia życia i śmierci w tym kryminalnym filmie dokumentalnym o wzlotach i upadkach QuadrigaCX i tajemniczej śmierci jej założyciela Gerry’ego Cottona

– opisuje film Netflix.

Źródło: Youtube

NFT dla Ukrainy

Trwa aukcja kolejnych NFT dla Ukrainy, która broni się przed rosyjskim najeźdźcom. Chodzi o wspólne przedsięwzięcie Polskiej Akcji Humanitarnej, indaHash, Fundacji Ashoka, Crypto 4 Changemaking i Tech To The Rescue. 

W ramach akcji dzieci z całej Ukrainy udostępniły swoje rysunki, które następnie są digitalizowane jako NFT. Każda osoba, która wesprze finansowo projekt, stanie się właścicielem jednego z tych obrazków i NFT. Cała seria składa się z 999 sztuk. 1 NFT kosztuje 0,1 ETH. Kolekcję można kupić pod adresem https://peaceofheart.eu/

Źródło: peaceofheart.eu

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut