Historia inflacji w Polsce cz X – Czasy powojenne
Oomawialiśmy już perypetie polskiego złota w czasie II wojny światowej. Dziś zajmiemy się tym, jak wyglądała historia naszego kraju po 1945 r.
Walka o polskie złoto w czasie wojny – Historia inflacji w Polsce cz. IX
Bank Polski, gdy stało się jasne, że wojna jest przegrana, podjął decyzję o przetransportowaniu 38 ton złota poza granicę upadającego kraju.
Historia inflacji w Polsce cz. VIII Zbliża się wojna
Sytuacja w Polsce w 20-leciu międzywojennym nie była zbyt dobra. Ostatecznie rządy parlamentarne zakończył zamach majowy w 1926 r. Władzę przejął Józef Piłsudski i jego współpracownicy.
Historia inflacji w Polsce cz. VII: Niepodległość i Reaktywacja
W 1918 r. Polska powróciła na mapy. Skończyła się I wojna światowa, ale nie skończyły się problemy z polską walutą…
Historia inflacji w Polsce cz. VI Pierwszy bank centralny
Po epoce wojen napoleońskich nastał w Europie względny spokój pod kątem militarnym. W kwestii gospodarczej działo się jednak wiele.
Historia inflacji w Polsce cz. V Napoleon – ekonomiczny wróg numer 1
Polska zniknęła z map, ale na horyzoncie dziejów pojawił się pewien rewolucjonista, który pozytywnie zapisał się w naszej świadomości
Historia inflacji cz. IV – Ostateczny upadek i pierwszy papierowy pieniądz
Dobrnęliśmy do momentu krytycznego. Po śmierci Jana III Sobieskiego na tronie zasiadła dynastia Wettinów. I zaczęło być tragicznie…
Historia inflacji w Polsce cz. III – XV-XVII wiek, sąsiad sąsiadowi wilkiem
Już w XV w. rozpoczął się przykry proces, który trwał aż do rozbiorów Polski i był jednym z czynników upadku naszego kraju. O co chodzi?
Historia inflacji w Polsce cz. II – Dynastia Jagiellonów
Kazimierz Wielki zmarł w 1370 r. Pozostawił Polskę murowaną, ale posiadającą też nadpsutą monetę.Poznaj dalszą część inflacji w Polsce
Historia inflacji w Polsce – od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego
Przyjrzyjmy się temu, jak cyfrowe waluty mogą zmienić ekonomiczną przyszłość Polski, analizując jednak najpierw przeszłość naszego kraju