Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

FIFA będzie miała swoją platformę NFT. Podsumowanie newsów #434

6 września 2022 | 20:50

Co wydarzyło się na rynku kryptowalut przez ostatnie 7 dni? Zachęcamy do lektury naszego podsumowania!

Rosja otwiera się na kryptowaluty

Bank centralny Rosji i resort finansów stwierdziły, że są otwarte na wykorzystanie kryptowalut w handlu międzynarodowym.

Wiceminister finansów Rosji Aleksiej Moisejew przekazał mediom, że obie instytucje pracują nad ustawą uznającą cyfrowe aktywa w handlu transgranicznym za legalny środek płatniczy. 

Konieczne jest zrobienie tego w Rosji, przy zaangażowaniu w to podmiotów nadzorowanych przez bank centralny, które są zobowiązane do przestrzegania wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i zasady KYC – powiedział.

Źródło: tass.ru

Argentyński fiskus postawił na swoim

Teraz z kolei czas na negatywnego newsa. Argentyński Urząd Podatkowy (AFIP) wygrał ważną sprawę sądową. Chodziło o to, czy legalne jest przejęcie przez fiskusa środków podatników z cyfrowego konta Mercado Pago. Sąd stwierdził, że tak, co może mieć teraz wpływ na rynek kryptowalut.

Eugenio Bruno, prawnik specjalizujący się w kryptowalutach i fintechach, powiedział serwisowi Iproup, że aktywa kryptowalutowe pełnią w praktyce funkcje jednostek rozliczeniowych i magazynów wartości oraz być wykorzystywane do dokonywania płatności. Pod kątem prawnym mogą być więc przejmowane ze względu na ich “możliwości finansowe”. 

Źródło: News.bitcoin.com

Hakerzy vs. Korea Płd.

Do nieoczekiwanego ataku hakerskiego doszło w Korei Płd. Przestępcy przejęli kanał rządu na Youtube i za jego pomocą promowali kryptowalutowy scam. 

Hakerzy zmienili nazwę kanału na taką kojarzącą się z SpaceX, firmą Elona Muska. Emitowali na nim wypowiedzi Muska dot. kryptowalut i próbowali promować w ten sposób scam. Ich działania zostały szybko zauważone przez władze kraju, które odzyskały kanał po paru godzinach.

Nie wiadomo, jak udało się przejąć profil rządu na Youtube.

Źródło: Yonhap News

FIFA będzie miała swoją platformę NFT

FIFA tworzy swoją kolekcję oraz platformę NFT – FIFA+ Collect. Seria tokenów będzie inspirowana Top Shots, czyli NFT NBA, i upamiętniała najsłynniejsze momenty z historii FIFA. Projekt powstanie przy współpracy z Algorand.

W oświadczeniu dotyczącym nowego projektu dyrektor ds. biznesowych FIFA Romy Gai napisał:

To ekscytujące ogłoszenie, które sygnalizuje, że ​​przedmioty kolekcjonerskie FIFA będą dostępne dla każdego fana piłki nożnej, demokratyzując tym samym możliwość posiadania niejako części Mistrzostw Świata FIFA. Podobnie jak pamiątki sportowe (…), jest to okazja dla fanów na całym świecie, aby nawiązać więź ze swoimi ulubionymi zawodnikami (…).

Źródło: Bitcoinist

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut