Reklama

Quark

Ethereum przeszło na proof-of-stake. Revolut padł ofiarą hakerów. Podsumowanie newsów #436

21 września 2022 | 18:35

Wracamy do naszego podsumowania newsów ostatniego tygodnia. Zaczniemy od ataku hakerskiego na jedną z najważniejszych firm na rynku fintech.

Revolut vs. hakerzy

Jak dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach, Revolut padł ofiarą ataku hakerskiego. Cyberprzestępcy najpierw przeprowadzili ataki phishingowe na pracowników firmy, w ten sposób pozyskując dane dostępowe do systemów Revoluta. Następnie ukradli dane osobowe ok. 50 tys. klientów. Chodzi o imiona, nazwiska, adresy pocztowe, adresy e-mail, numery telefonów, dane kont i niektóre dane kart płatniczych. 

Firma skontaktowała się już drogą mailową z klientami, których dane zostały skradzione. Środki wszystkich użytkowników są ponoć bezpieczne.

Źródło: bitcoin.pl

Ethereum przeszło the Merge

Sieć Ethereum jest już pod the Merge. 15 września rankiem czasu polskiego blockchain przeszedł na nowy model emisji coinów – Proof-of-Stake. Jak podają twórcy Ethereum, sieć jest teraz mniej energochłonna – jej utrzymanie kosztuje 99 proc. mniej energii niż wcześniej.

The Merge to tylko jeden z wielu elementów Ethereum 2.0 – reformy całego projektu. Przed nami m.in. poprawa skalowalności sieci i zmniejszenie opłat sieciowych. 

Źródło: ethereum.org

Do Kwon nadal się ukrywa

Twórca Terry, Do Kwon, nadal się ukrywa. Mimo jego deklaracji, że chętnie będzie współpracował ze służbami w celu wyjaśnienia upadku jego projektu, nadal nie wiadomo, gdzie jest. Władze Korei Płd. twierdziły, że w Singapurze, ale służby tego państwa odpowiedziały już, że to nie prawda.

Obecnie prokuratura z Seulu wnioskuje do Interpolu o wpisanie Kwona na „czerwoną listę” osób poszukiwanych. 

Źródło: Bloomberg

EBC wybrał firmy do programu testów CBDC

Europejski Bank Centralny ogłosił listę firm, które wezmą udział w testach dot. cyfrowego euro. W tym gronie są m.in. Amazon i banki: włoski Nexi oraz hiszpański CaixaBank.

Wiadomo, że każda z firm zajmie się inną częścią prac. Amazon będzie odpowiedzialny za testowanie systemów płatności e-commerce, CaixaBank i Worldline będą sprawdzać płatności P2P, zaś EPI i Nexi wezmą na swoje barki kwestie dot. detalicznych płatności w punktach sprzedaży.

Źródło: Cryptopotato

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut