Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Eminem na swój token. Podsumowanie tygodnia #364

30 kwietnia 2021 | 18:16

Jak co tydzień podsumowujemy dla was nowości ze świata kryptowalut.

Eminem ma swój token

Znany raper wkracza na rynek kryptowalut. Eminem ma wyemitować token NFT. NFT wyjdzie w ramach dwóch edycji: „TOOLS OF THE TRADE” i „STILL DGAF”. Obie kosztują po 5000 dolarów. Nabywcy otrzymają fizyczny wydruk, ręcznie numerowany i opatrzony autografem samego muzyka. Trzecią edycją będzie zatytułowana „STAN’S REVENGE” i nie będzie ogólnodostępna. Trafi na aukcję.

W ramach pakietu nabywcy otrzymają beaty i grafiki.

Źródło: eminem.com.pl

Argentyna szuka krypto-inwestorów

Banco Central de la República Argentina (BCRA), czyli bank centralny Argentyny, skierował do banków i firm związanych z fintechem pismo o przekazanie mu danych „wielu graczy w systemie finansowym”, którzy mogą kupować kryptowaluty. Chodzi konkretnie o dane o „operacjach przeprowadzanych przy użyciu Bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut”.

Komentatorzy uważają, że to wstęp do regulacji rynku i uderzenia w stablecoiny. Władze kraju ograniczyły bowiem ucieczkę obywateli z krajowej waluty do dolara, ale stablecoiny ułatwiają kupowanie dolarów.

Źródło: Cryptonews.com

Tesla sprzedała część BTC

Tesla Motors sprzedało część swoich Bitcoinów (BTC) w pierwszym kwartale 2021 roku. Tym samym na konta firmy wpłynęło aż 272 miliony dolarów. W 30-stronicowym dokumencie dot. kwartalnych wyników finansowych spółka podkreśliła “pozytywne wpływy kapitałowe”.

„Rok do roku, pozytywny wpływ wzrostu wolumenu, wzrost przychodów z kredytów regulacyjnych, poprawa marży brutto napędzana dalszą redukcją kosztów produktów oraz sprzedaż Bitcoina (pozytywny wpływ w wysokości 101 mln USD, po odliczeniu powiązanych odpisów, w linii restrukturyzacja i inne), zostały głównie skompensowane przez niższą ASP (średnią cenę sprzedaży), wzrost SBC (kompensację akcji), dodatkowe koszty łańcucha dostaw, inwestycje w badania i rozwój oraz inne pozycje. Koszty wymiany modelu S i modelu X negatywnie wpłynęły zarówno na zysk brutto, jak i na wydatki na badania i rozwój” – napisano dokumencie.

Z kolei Elon Musk przyznał na Twitterze, że jest hodlerem i nie sprzedał dotąd ani jednego Bitcoina, z tych, które posiada.

Gubernator Nevady chce stworzenia specjalnych stref ekonomicznych

Gubernator Nevady Steve Sisolak ogłosił, że chce powołania komisji, która zbada idee „Stref Innowacji”. Mają być to oddzielne samorządy lokalne w obecnych hrabstwach Nevady dedykowane innowacyjnym startupom. Wspomniana komisja ma przeanalizować zaproponowany przez władze model tych stref.

– Strefy Innowacji to odważna propozycja dla naszego stanu, która zasługuje na dodatkową uwagę i dyskusję – i to nie pod presją mniej niż 40 dni pozostałych do końca obecnej sesji legislacyjnej. Wiem, że prawodawcy, interesariusze i mieszkańcy Nevady wciąż mają pytania i chcę, aby te pytania zostały omówione i udzielono na nie odpowiedzi. Chcę, aby ludzie byli entuzjastycznie nastawieni do tej okazji, a nie sceptyczni do niej – powiedział gubernator.

Źródło: Beincrypto

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut