Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Elon Musk przejmuje Twittera. Podsumowanie tygodnia #442

7 listopada 2022 | 12:14

Co wydarzyło się na rynku kryptowalut przez ostatni dni? Przed wami nasze podsumowanie!

Elon Musk kupił Twittera

Elon Musk kupił Twittera za 44 mld USD. Oznacza to potencjalne ważne zmiany na portalu. Musk chce przede wszystkim walczyć z spam botami. Wielu zwolenników kryptowalut liczy też na to, że wprowadzi na Twittera płatności napiwków dogecoinami.

Źródło: Twitter

Binance ma pomóc zreformować Twittera

CEO Binance, Changpeng Zhao, przyznał publicznie, że chce pomóc wprowadzić Twittera do świata Web 3.0. Jego firma ma stworzyć dla platformy zespół ds. blockchaina i kryptowalut. Do tego dowiedzieliśmy się, że doinwestowała Muska w procesie zakupu Twittera.

„Chcemy mieć pewność, że kryptowaluty mają miejsce przy stole, jeśli chodzi dyskusję o wolności słowa. Nasza współpraca ma też bardziej taktyczne kwestie, na przykład chcemy pomóc wprowadzić Twittera do Web3”

– powiedział Zhao.

„Chcemy pomóc rozwiązać natychmiastowe problemy, takie jak pobieranie opłat za członkostwo. Można to zrobić bardzo łatwo i globalnie, wykorzystując kryptowaluty jako środek płatniczy”

– dodał.

Źródło: CNBC

Indie testują CBDC

Bank centralny Indii rozpoczął pilotaż CBDC.

Dziewięć banków, a mianowicie, State Bank of India, Bank of Baroda, Union Bank of India, HDFC Bank, ICICI Bank, Kotak Mahindra Bank, Yes Bank, IDFC First Bank i HSBC zostało wybranych do udziału w programie pilotażowym

– przekazano w komunikacie.

Bank Rezerw Indii przekazał, że “oczekuje się, że wykorzystanie e-rupii zwiększy efektywność rynku międzybankowego”. Jak dodano, rozliczanie się “w pieniądzu banku centralnego obniży koszty transakcji”.

Bitget współpracuje z Lionelem Messim

Giełda Bitget rozpoczęła współpracę z Lionelem Messim, słynnym argentyńskim piłkarzem. 

Gracy Chan, dyrektor zarządzająca Bitget, powiedziała:

„W wybranych przez nas partnerstwach staramy się pokazać różnorodność i bogactwo naszej społeczności platformowej. Otwieramy Web 3.0 dla fanów sportu; daje to pole do popisu dla traderów kryptowalut. Teraz, gdy zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, Messi ma poprowadzić Argentynę do nowego zwycięstwa. Jesteśmy zaszczyceni, że współpracuje z nami ktoś taki.”

Sam Lionel Messi dodał:

Chciałem podziękować zespołowi Bitget za jego entuzjazm w umożliwieniu mi udziału w świecie kryptowalut. Ufam, że obie strony mogą aktywować znaczące inicjatywy, a także oferować Web 3.0 fanom sportu.”

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut