Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

E-rubel posłuży Rosji do handlu z Chinami. Interpol szuka Do Kwona. Podsumowanie newsów #437

28 września 2022 | 08:12

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut? Kurs bitcoina odbił i ponownie przebił 20 000 USD. Wiele dzieje się też na polu CBDC.

E-rubel ożywi handel z Chinami?

Coraz więcej wiemy o e-rublu. Rosja chce wykorzystać swoje CBDC m.in. do handlu z Chinami, które mają swojego cyfrowego juana.

Temat cyfrowych aktywów finansowych, cyfrowego rubla i kryptowalut jest obecny w społeczeństwie, ponieważ kraje zachodnie nakładają na nas sankcje i stwarzają problemy dot. przelewów bankowych, w tym w rozliczeniach międzynarodowych – powiedział Antolij Aksakow, przewodniczący komisji ds. finansów Dumy.

E-rubel może pojawić się na rynku już w 2023 r.

Źródło: Reuters

Moskiewska giełda zacznie handel kryptowalutami

Pozostańmy jeszcze na chwilę w Rosji. Moskiewska giełda (MOEX) przygotowuje w imieniu banku centralnego kraju projekt ustawy, która zezwoli na handel cyfrowymi aktywami finansowymi i opartymi na nich papierami wartościowymi.

– Giełda i jej spółki zależne wystąpią do regulatora i mam nadzieję, że otrzymają status operatorów giełdowych handlu DFA – powiedział mediom przewodniczący rady nadzorczej MOEX, Siergiej Szwecow. – Chcemy, aby rynek dokonał własnego wyboru między rachunkowością blockchain a rachunkowością depozytariusza, a jeśli stosowne prawo zostanie uchwalone, rosyjscy depozytariusze będą mogli przechowywać DFA na swoich rachunkach w blockchainie – gdy tylko klient będzie potrzebował aktywów bazowych, zrealizuje certyfikat i otrzyma zasób na swoje konto w łańcuchu bloków – dodał.

Źródło: vedomosti.ru

Twórca Terry poszukiwany przez Interpol

Do Kwon, twórca Terry, jest poszukiwany już na całym globie. To efekt tzw. czerwonej noty Interpolu. O podjęcie takiej decyzji prosiły międzynarodową policję służby z Korei Płd.

Sam Kwon ewidentnie kpi ze służb. W odpowiedzi na doniesienia dot. działań Interpolu opublikował na Twitterze post, w którym stwierdził, że się nie ukrywa i swobodnie chodzi na spacery i do centrów handlowych. Nie chciał jednak napisać, gdzie obecnie przebywa.

Źródło: Interpol

NFT Pana Kleksa

Powstaje nowa adaptacja przygód Pana Kleksa. Nas interesuje to o tyle, że film już teraz jest promowany za pomocą NFT.

Tokeny Pana Kleksa będą „wejściówkami” do metaverse całego projektu – Kleks Academy. W wirtualnym świecie ekscentrycznego naukowca będzie można zobaczyć m.in. niewykorzystane ujęcia z planu zdjęciowego. Do tego dojdzie możliwość pojawienia się na planie filmowym, zaproszenie na kolację z reżyserem Maciejem Kawulskim i możliwość otrzymania rekwizytów filmowych. Wszystko zostanie rozbudowane aplikacją AR.

– Aplikacja oparta na rozszerzonej rzeczywistości (AR) pozwoli członkom Akademii, czyli posiadaczom NFT, wejść w specjalną interakcję z fabułą filmu oraz doświadczyć magii świata Kleksa we własnych miastach i ulicach, które ich otaczają. Uczestnicy będą zapraszani do różnych zadań łączących zabawę z kreatywnością. Będą one oparte na historiach postaci z nowej serii filmowej – opisuje projekt Karol Belina-Brzozowski, współzałożyciel i dyrektor kreatywny projektu Kleks Academy.

Źródło: Kleks Academy

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut