Reklama

Quark

Duzi gracze inwestują w Solana. Podsumowanie tygodnia #383

14 września 2021 | 14:42

Poprzedni tydzień zaskoczył nas ponownie spadkami kursu. W tle dzieją się jednak rzeczy, które mogą napawać optymizmem.

Duzi gracze inwestują w Solana

Zgodnie z raportem CoinShares „Digital Asset Fund Flows Weekly”, produkty inwestycyjne kryptowaluty solana (SOL) odnotowały wpływy w wysokości aż 49,4 miliona dolarów. Co ciekawe, w tym samym czasie spadł popyt na takie same aktywa, ale związane z bitcoinem i ethereum.

Łączne tygodniowe wpływy na rynek kryptowalutowych produktów inwestycyjnych wyniosły 57 milionów dolarów. Te związane z SOL odnotowały wzrost o aż 275% z tygodnia na tydzień, co stanowi 86,6% całkowitego napływu kapitału na ten rynek.

Źródło: CoinShares

Dziwne informacje pompują kursy kryptowalut

Po pierwsze, w social mediach pojawiła się pogłoska o tym, że litecoin będzie kryptowalutą akceptowaną przez sieć sklepów Walmart. W efekcie tego, jak się okazało, fake newsa kurs LTC wzrósł o kilkadziesiąt procent. I to w ciągu paru godzin. Gdy informacje zdementowano, cena kryptowaluty spadła z równą mocą.

W podobnym czasie Elon Musk zaprezentował na na Twitterze nowego psa o imieniu Floki. W efekcie jego postu token Floki Inu zdrożał z ceny 0,00001641 USD do 0,00004065 USD. Wolumen obrotu wzrósł o 1702 procent, sięgając poziomu 29,9 mln dolarów.

Źródło: Twitter

Brazylijczycy chcą bitcoina

Jak donosi Valor Investe, badanie Sherlock Communications pokazało ciekawe zjawisko. Aż 48% Brazylijczyków popiera to, by bitcoin stał się nową walutą krajową (17% wykazuje silne poparcie dla pomysłu, 31% umiarkowane). Jedynie 21% odrzuciło taką wizję. 30% badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Celem całego badania było zbadanie poparcia dla bitcoina i reszty kryptowalut w różnych krajach Ameryki Środkowej i Południowej (o zdanie pytano obywateli takich państw jak: Argentyna, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Salwador, Wenezuela i Meksyk). Brazylijczycy wykazali się największym poparciem dla BTC.

Źródło: Valor Investe

Salwador zwolni z podatków kryptowalutowych inwestorów

Javier Argueta, doradca prezydenta Nayiba Bukele, powiedział, że zagraniczni inwestorzy z rynku kryptowalut nie będą musieli w Salwadorze płacić podatków od zysków kapitałowych. Rząd chce w ten sposób ściągnąć do kraju firmy z rynku blockchaina.

– Jeśli dana osoba ma aktywa w bitcoinach i osiąga wysokie zyski, nie będzie [płaciła] podatku – powiedział mediom Argueta. Dodał, że celem władz jest ściągniecie do kraju zagranicznych inwestorów. – Nie będzie żadnych podatków do zapłacenia ani od podwyższenia kapitału, ani od dochodu – dodał.

Źródło:  AFP

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut