Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Do 5 lat wszyscy będziemy płacić kryptowalutwami – Podsumowanie tygodnia #243

Co interesującego wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie kryptowalut? Wracamy z kolejną odsłoną podsumowania tygodnia!

18 grudnia 2018 | 08:00

Co interesującego wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie kryptowalut? Wracamy z kolejną odsłoną podsumowania tygodnia!

Wszyscy będziemy płacić kryptowalutami!?

Zwolennicy kryptowalut nie mają zapewne wątpliwości, że tak się stanie. Pytanie brzmi: kiedy? Odpowiedź zna ponoć CEO BitPay Stephen Pair, który w rozmowie z dziennikarzem CNBC zauważył, że stanie się to możliwe już za 5 lat:

“Wcześniej mówiłem[, że potrzeba na to] 10 lat, ale teraz myślę, że to bardziej kwestia 3-5 lat, kiedy będziesz mógł pójść do restauracji czy sklepu detalicznego i wszyscy będą oczekiwać, że ten sklep będzie zaakceptować zapłatę w systemie blockchain.”

Jego zdaniem wszystko zależy od spekulacji:

“Bardzo ważnym składnikiem ceny [Bitcoina] jest z pewnością spekulacja. Inwestorzy spekulują na temat przyszłego wykorzystania i adopcji tej technologii. Jestem pewien, że niewielkim składnikiem ceny jest faktyczna użyteczność.”

Doradca Trumpa jest zwolennikiem kryptowalut

Mick Mulvaney został szefem kancelarii Donalda Trumpa. Fakt ten powinien zainteresować zwłaszcza zwolenników bitcoina. Nowy pracownik Białego Domu uważa bowiem, że główna kryptowaluta jest warta uwagi ponieważ jest niezależna od FED i innych władz centralnych. Jest także przeciwnikiem samego FED, gdyż jego zdaniem ta instytucja zniszczyła dolara.

Mulvaney to nie pierwszy pracownik Trumpa, który interesuje się cyfrową walutą. Kilka miesięcy temu Steve Bannon, były szef kampanii obecnego prezydenta oraz jego ex-doradca, przyznał, że ma jednego bitcoina i myśli o stworzeniu własnego tokenu.

Google a sprawa bitcoina

“Co to jest Bitcoin?” było najpopularniejszym pytaniem, które brytyjscy i amerykańscy internauci zadawali wyszukiwarce Google w mijającym 2018 r. Co ciekawe, także polscy użytkownicy sieci interesowali się bitcoinem, ale głównie jego… ceną. Pytanie „Ile kosztuje bitcoin” znalazło się na trzecim miejscu w kategorii „Ile kosztuje…?”.

Vitalik Buterin wierzy w szybsze blockchainy

Twórca Ethereum (ETH) Vitalik Buterin przyznał, że przyszłe blockchainy z shardingiem opartym na proof-of-stake (PoS) będą “tysiące razy wydajniejsze”. Swoją wizję opisał to w długim wątku na Twitterze. Ethereum czekają teraz zmiany:

“Ethereum 2.0 jest kombinacją wielu funkcji, o których mówiliśmy od kilku lat, i które przez wiele lat badaliśmy oraz tworzyliśmy. Nowe funkcjonalności połączone zostaną w jedną spójną całość.”

Max Keizer chce rewolucji we Francji

O Francji usłyszeliśmy teraz w kontekście protestów tzw. „żółtych kamizelek”. Okazuje się, że w tej debacie pojawił się wątek kryptowalut.

“Gdyby każdy Francuz zamienił 20% swoich depozytów bankowych na #Bitcoin, francuskie banki upadną i można by uniknąć wielu rozlewów krwi. #jilletsjaunes pic.twitter.com/z3fca9slpl

– Max Keizer, tweet artist (@maxkeiser) 9 grudnia 2018

Max Keizer to postać trochę zapomniana na rynku cyfrowych walut. W 2013 r. mocno propagował kryptowaluty w swoim programie TV. Tyczyło się to zwłaszcza litecoina, którego cenę napompował swoimi medialnymi prognozami do 50 USD. Teraz kontrowersyjny dziennikarz ekonomiczny wrócił do tematu BTC i namawia Francuzów do obalenia systemu za pomocą walut opartych na blockchainach. Jak myślicie – będzie coś z tego?

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut