Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Cyfrowy dolar oparty na Ethereum. Podsumowanie tygodnia #308

Czy cyfrowy dolar stanie się faktem? Może jeszcze nie teraz, ale w przyszłości jest czymś realnym, o czym świadczą wypowiedzi polityków.

31 marca 2020 | 10:30

Epidemia koronawirusa prowokuje rządy do wielu ciekawych ruchów dot. m.in. polityki monetarnej i blockchaina. Dziś przyjrzymy się temu, co dzieje się w tle tego, o czym mówią główne media.

Cyfrowy dolar na Ethereum?

W USA w ramach debaty na temat tarczy antykryzysowej pojawił się też temat cyfrowego dolara. Co ciekawe Forbes zasugerował, że ten mógłby powstać już na bazie istniejącego łańcucha bloków Ethereum.

Jak na razie cyfrowy dolar nie stał się częścią programu antykryzysowego, ale nie jest wykluczone, że władze do niego powrócą.

Wpływowy polityk J. Christopher Giancarlo powiedział Cointelegraph:

„Stany Zjednoczone muszą postępować rozważnie, inteligentnie, celowo. Opowiadamy się za programami pilotażowymi jako sposobem na zbadanie wykorzystania dolara cyfrowego i sposobu jego wykorzystania, w tym sposobu jego wykorzystania w sytuacjach kryzysowych, ale myślę, że trzeba być bardzo ostrożnym, próbując uruchomić coś tak dużego w czasach kryzysu”.

Źródło: Forbes, Cointelegraph

Holandia wykorzysta blockchaina do walki z koronawirusem

W Holandii wystartowała inicjatywa  „Tech against Corona. W jej ramach kilka firm technologicznych ma wykorzystać łańcuch bloków do walki z wirusem z Wuhan. Blockchain ma pomóc w „modelowaniu ekosystemu towarów medycznych za pomocą platformy dopasowanej do podaży i popytu”.

Przypomnijmy, że także Holenderski Czerwony Krzyż przyjmuje darowizny w Bitcoinie (BTC). Środki te także mają pomóc w walce z pandemią.

Źródło: Public Matters

Microsoft rewolucjonizuje mining

Microsoft zgłosił właśnie nowy patent. Dotyczący – co ciekawe – miningu.

„Zamiast ogromnej pracy obliczeniowej wymaganej przez niektóre konwencjonalne systemy kryptowalut, dane generowane na podstawie aktywności ciała użytkownika mogą być dowodem pracy, a zatem użytkownik może nieświadomie rozwiązać trudny obliczeniowo problem”, można przeczytać w zgłoszeniu patentowym.

Innymi słowy, zaprojektowany tak system ma móc wykorzystywać “wysiłek fizyczny” do wydobywania kryptowalut. Jak ma to działać? To dość trudne do pojęcia. Specjalne czujniki mają wykryć, kiedy ciało wykonuje zadanie fizyczne (chodzi o badanie np. szybszego pulsu). Następnie te dane mają być wykorzystywane do odblokowywania bloków w blockchainie. Brzmi tajemniczo, ale może to oznaczać wielki przełom na rynku kopania kryptowalut.

Źródło: Patentscope

Binance z kartą VISA

Binance na uruchomić swoją kartę VISA, która będzie dostępna na rynku Azji Południowo-Wschodniej. Za jej pomocą użytkownicy będą mogli płacić kryptowalutami za swoje zakupy, nawet o tym nie wiedząc.

Josh Goodbody, szef ds. rozwoju w zespole Binance Card, powiedział Cointelegraph:

„Początkowo użytkownicy mogą zdeponować BNB i BTC na swoich kartach Binance bezpośrednio z portfela Binance.com lub dowolnego innego portfela kryptowalutowego”.

Karta ma być także uzupełniona o aplikację mobilną.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Quark