Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Chiny znowu uderzają w BTC. Podsumowanie tygodnia #371

22 czerwca 2021 | 16:29

Co wydarzyło się w świecie kryptowalut w minionym tygodniu? Poniżej podsumowanie newsów, które wstrząsnęły kursem BTC.

Chiny znów uderzają w BTC

Chiński Bank Rolny opublikował oświadczenie, w którym ogłosił zakaz dot. kryptowalut. W praktyce oznacza to, że zabronił swoim klientom prowadzenia jakichkolwiek interesów związanych kryptowalutami. Każdy klient banku, który będzie korzystał z BTC i altcoinów, straci konto w banku. Jego dane mogą też trafić do służb Chin.

Wiadomo, że bank bierze udział w pracach dot. cyfrowego juana. Niedawno zamontował kilkanaście bankomatów w okolicy Wangfujing, głównej ulicy handlowej w Pekinie.

Źródło: Finet

MicroStrategy nadal kupuje bitcoiny

Firma MicroStrategy znów kupiła bitcoiny. Teraz zasiliła swój portfel aż 13 005 BTC za prawie 500 milionów dolarów. Oznacza to, że posiada obecnie ponad 100 000 bitcoinów. Jest właścicielem 0,5% wszystkich bitcoinów, które są na rynku.

XRP nie musi być papierem wartościowym

Komisarz SEC Hester Peirce wypowiedziała się nt. Ripple. Jej zdaniem XRP – token Ripple – może nie być papierem wartościowym, ale mogło zostać wyemitowane jako takowy.

Kiedy myślimy o aktywie kryptowalutowym jako o papierze wartościowym, to co robimy, to mówimy, że jest on sprzedawany jako część kontraktu inwestycyjnego, co oznacza, że obietnice są składane wokół sprzedaży tego aktywa. Nie oznacza to, że sam składnik aktywów musi być koniecznie papierem wartościowym. Oznacza to, że był on sprzedawany jako umowa inwestycyjna – powiedziała. 

Źródło: FinanceFeeds

Satoshi Nakamoto dostanie Nobla?

Ekspert od blockchaina Charles Hoskinson uważa, że twórca BTC powinien dostać Nobla.

Jeśli Satoshi sam się doxował – a nie sądzę, żeby to było już możliwe – ale jeśli on lub ona to zrobili, to jest to jak Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii. Jesteś na krótkiej liście do tego. To ogromne wyróżnienie, które wykraczałoby poza pieniężną zachętę do ujawnienia się – powiedział.

Źródło: Youtube

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut