Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Brytyjski bank blokuje przelewy na giełdy kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #369

2 czerwca 2021 | 15:45

Na giełdach kryptowalut widać wiele niepokoju. Kurs BTC nie może się zdecydować czy rosnąć, czy spadać. Dodatkowy stres mają jednak Brytyjczycy.

Brytyjski bank blokuje przelewy na giełdy kryptowalut

Bank Starling z Wielkiej Brytanii zakazał swoim klientom dokonywania przelewów na giełdy kryptowalut. Uważa, że na rynku tym dochodzi do dużej ilości oszustw. 

Jest to tymczasowy środek, który podjęliśmy w celu ochrony klientów” – przekazał bank portalowi Decrypt.

Dodano, że ​​bank cofnie zakaz, „wprowadzając dodatkowe, specjalnie kontrole dla płatności na giełdy kryptowalut”. 

Źródło: Decrypt

Szef OCC chce regulacji rynku kryptowalut

Pełniący obowiązki szefa OCC, Michael Hsu, chce, by poszczególne organy w USA współpracowały ze sobą w sprawie regulacji rynku kryptowalut.

Dodał, że pierwsze spotkanie międzyagencyjnego zespołu, który zajmuje się kryptowalutami, już się odbyło i miało miejsce na początku tego miesiąca. W skład zespołu wchodzą urzędnicy Rezerwy Federalnej, Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów oraz Urzędu Kontrolera Walut.

Źródło: Financial Times

Kolorado będzie przyjmowało kryptowaluty

Gubernator Kolorado Jared Polis chce, by jego stan przyjmował kryptowaluty jako formę płatności podatków.

Byłbym podekscytowany, gdybyśmy zostali pierwszym stanem, który pozwoli Ci płacić podatki w różnych kryptowalutach – powiedział Polis w czasie konferencji online Consensus 2021.

Ma być to kolejnym krokiem w szerszym planie. Polis powiedział też, że „Kolorado jest i będzie centrum innowacji blockchaina w Stanach Zjednoczonych, przyciągając inwestycje, tworząc nowe miejsca pracy oraz ściągając do siebie innowatorów w dziedzinie infrastruktury, tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa danych indywidualnych w sektorze prywatnym i publicznym”.

Źródło: The Independent

Duża sieć sklepów w USA akceptuje BTC

Amerykańska sieć sklepów Sheetz zdecydowała się na przyjęcie kryptowalut. W jej punktach będzie można płacić za towary BTC i innymi cyfrowymi walutami (etherem, litecoinem i dogecoinem). O jakiej skali mówimy? Spółka prowadzi w USA ponad 600 sklepów.

Proces płatności jest możliwy dzięki współpracy z firmą Flexa.

Źródło: PRNewsWire

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut