Reklama

Quark

Bitcoin trafi do amerykańskich planów emerytalnych? Intagram integruje NFT. Podsumowanie #417

10 maja 2022 | 09:00

W momencie pisania tych słów kurs bitcoina spada. Na rynku widać fatalne nastroje. Na poziomie fundamentów sytuacja nie wygląda jednak źle.

Bitcoin w planach emerytalnych w USA?

Senator z Alabamy Tommy Tuberville przygotował nowy projekt ustawy, która, jeśli zostanie przegłosowana przez Kongres, może sprawić, że kryptowaluty trafią do planów emerytalnych.

Tuberville powiedział na antenie CNBC, że „rząd federalny nie powinien ingerować w zdolność amerykańskich pracowników do inwestowania swoich oszczędności w ramach planu 401(k) według własnego uznania”.

Przegłosowanie ustawy byłoby rewolucyjne dla rynku BTC.

Źródło: CNBC

Instagram wprowadza obsługę NFT

Coindesk podał, że Meta chce wprowadzić na Instagramie obsługę NFT. Chodzi konkretnie o tokeny emitowane w sieciach Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Wiadomo, że w projekcie pilotażowym weźmie udział tylko ograniczona grupa użytkowników z USA.

Do tego Meta ma też zintegrować Instagram z MetaMaskiem, topowym portfelem na cyfrowe aktywa.

Źródło: Coindesk

Bank Centralny Argentyny uderza w rynek kryptowalut

Bank Centralny Argentyny zakazał krajowym instytucjom finansowym pośredniczenia w handlu kryptowalutami. Co ciekawe, jest to niejako odpowiedź na informację o tym dwa największe argentyńskie banki – Banco Galicia i Brubank – chcą pozwolić swoim klientom na zakup cyfrowych aktywów za ich pośrednictwem.

Środek przyjęty przez zarząd Banku Centralnego Argentyny ma na celu złagodzenie ryzyka związanego z operacjami z użyciem tych aktywów, które mogłyby być generowane dla użytkowników usług finansowych i systemu finansowego jako całości

– podał bank centralny.

Źródło: BCRA

USA nakładają sankcje na mikser kryptowalut

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA nałożył sankcje na usługę mieszania kryptowalut – Blender.io. Projekt ten jest podejrzewany o współpracę z Koreą Płn.

Podsekretarz skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego Brian E. Nelson napisał w komunikacie prasowym, dlaczego władze zdecydowały się na taki krok:

Miksery wirtualnych walut, które pomagają w nielegalnych transakcjach, stanowią zagrożenie dla interesów bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Podejmujemy działania przeciwko nielegalnej działalności finansowej KRLD. Nie pozwolimy, by złodziejstwo sponsorowane przez państwo i osoby wspierające pranie brudnych pieniędzy pozostały bez odpowiedzi.

Źródło: treasury.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut