Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin pomaga Afryce. Podsumowanie tygodnia #252

Powrót do wzrostów kursu zapewne odwraca waszą uwagę od czegokolwiek innego, dlatego u nas przeczytacie streszczenie najciekawszych newsów

19 lutego 2019 | 12:03

Powrót do wzrostów kursu zapewne odwraca waszą uwagę od czegokolwiek innego, dlatego u nas przeczytacie streszczenie najciekawszych newsów z minionego tygodnia.

Bitcoin pomaga Afryce

W porządku, nie do końca bitcoin, ale jedna z ciekawszych firm na tym rynku. A mowa o platformie Paxful. Jej CEO Ray Youssef ma w planach budowę 100 szkół w Afryce. Dwie z nich już powstały w Rwandzie. Plany są jednak dużo ambitniejsze:

„Pracujemy nad zwiększeniem skali tego procesu, aby móc budować kilka szkół jednocześnie w różnych krajach, przy jeszcze wyższym poziomie edukacji. Ostatecznym celem jest szkoła dla uzdolnionych dzieci, która przewyższa edukację w najlepszych prywatnych placówkach. Uważamy, że jest to największy impuls do rozwoju wschodzących krajów – inwestowanie w swoich młodych liderów. Pracujemy nad pozyskaniem większych partnerów, a to oznacza jeszcze większą przejrzystość na wszystkich poziomach.”

Dzięki takiemu ruchowi firma może stać się jednym z potentatów rynku e-płatności w Afryce. Ociepli swój wizerunek, ale przede wszystkim niejako wychowa klientów.

JP Morgan będzie miał własną kryptowalutę

Gdybyśmy to napisali ponad tydzień temu, raczej stalibyśmy się obiektem żartów. Mimo wszystko – stało się! JP Morgan – bank słynący z krytycznej postawy względem bitcoina – wyemituje swoją kryptowalutę – JPM Coina. Więcej szczegółów na ten temat powiedział mediom Umar Farooq, pracownik banku, który stoi za projektem:

„Nawet gdyby było to ograniczone do klientów JPM na poziomie instytucjonalnym, nie powinno nas to powstrzymywać. (…) Możliwości jego użycia są właściwie nieskończone. Wszędzie, gdzie dostępna jest technologia zdecentralizowanych ksiąg rachunkowych, a także korporacje lub instytucje, będzie można go bezproblemowo używać.”

Nasdaq tworzy nowe indeksy kryptowalutowe

Nasdaq pomoże swoim klientom śledzić rynek kryptowalut. Nowe indeksy – Bitcoin Liquid Index (BLX) i Ethereum Liquid Index (ELX) – będą pokazywały zmiany cen czołowych e-walut w czasie rzeczywistym w odstępach trzydziestosekundowych. Usługa będzie dostępna klientom korzystających z Global Index Data Service (GIDS) Nasdaq.

Lightning Network coraz silniejsze

Sieć Lightning Network nadal mocno się rozwija. Obserwując stronie 1ML.com, możemy monitorować ten proces. W minionym tygodniu ​​liczba aktywnych węzłów i kanałów była wyższa niż kiedykolwiek wcześniej.

W ciągu 30 dni zanotowano następujące wzrosty:

– liczba nodów: 6,085; wzrost o 14,55%;

– liczba kanałów: 24.647; wzrost o 27,2%;

– pojemność sieci: 659,94 Bitcoiny (BTC); wzrost do 15%.

Lightning Network zdołało przekroczyć już też pojemność 600 bitcoinów.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut