Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Beer & Bitcoin #30 – relacja

3 lipca 2019 | 08:00

Sierpniowy Beer & Bitcoin znowu nietypowy – tym razem bowiem w formie telekonferencji. Połączyliśmy się z Bradym Luo – szefem projektu everiToken (EVT), mającego ambicję bycia konkurencją dla Ethereum i Eosa, a więc kryptowalut umożliwiających tworzenie smart contractów. Szczegóły techniczne przedsięwzięcia były głównym tematem prezentacji.

Ambicją twórców jest stworzenie biznesowego tokena, który stałby się konkurencją dla Ethereum i EOS. Chodzi tutaj o możliwość tworzenia umów na blockchainie z wykorzystaniem wirtualnych tokenów. Kryptowaluty wspomniane wyżej korzystają z technologii smart contractów, Everitoken proponuje coś ineego – safe contract. Według twórców, głównym problemem technologii proponowanej przez Ethereum, jest bezpieczeństwo – zaprogramowanie smart contractu nie jest rzeczą prostą, niewłaściwa implementacja poszczególnych elementów może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Safe contract ma być odpowiedzią na te problemy. Nie wymaga własnoręcznego kodowania, wszystko odbywa się poprzez API aplikacji. Kolejny aspekt Everitokena, który ma mu zapewnić przewagę nad konkurencją jest jego szybkość. Twórcy chwalą się, że EVT potrafi obsłużyć 10 000 transakcji na sekundę.

Prezentacja Brady’ego Luo była jedyną tego wieczoru. Trzydzieste spotkanie z cyklu B&B było ostatnim przed przerwą wakacyjną. Ta jak wiadomo ma być czasem relaksu, i dlatego w lipcu Beer & Bitcoin się nie odbędzie. Do zobaczenia po wakacjach!

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut