Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bank Rosji chce zakazu kryptowalut, Fed analizuje temat CBDC. Podsumowanie #402

31 stycznia 2022 | 15:10

Ostatnie dni na rynku stały pod znakiem spadków. Co jednak działo się na poziomie fundamentów? 

Bank Rosji chce zakazu kryptowalut

Bank Rosji, bank centralny Rosji, chce zakazu kryptowalut – zarówno handlu, jak i kopania. Powód? Zdaniem instytucji ryzyko związane z cyfrowymi aktywami jest „znacznie wyższe na rynkach wschodzących, w tym w Rosji” niż w gospodarkach rozwiniętych.

Jak na razie sugestii bankierów centralnych nie skomentowały władze z Kremla czy Dumy. Wątpliwe, by Rosja poszła jednak w tym kierunku. Niektórzy sądzą jednak, że kurs BTC spada właśnie przez komunikat Banku Rosji.

Źródło: Bank Rosji

Fed bada potencjał CBDC

Z kolei Rezerwa Federalna bada temat CBDC i konkretnie cyfrowego dolara.

W ostatnim raporcie Fed omówił największe plusy i minusy emisji e-dolara. Sam Jerome Powell, szef Fedu, powiedział:

Czekamy na zaangażowanie ze społeczeństwem, wybranymi przedstawicielami i szerokim gronem interesariuszy, gdy będziemy badać pozytywy i negatywy cyfrowej waluty banku centralnego w Stanach Zjednoczonych.

W dokumencie przekazano, że cyfrowy dolar jest potencjalnie „bezpieczną, cyfrową opcją płatności dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw”. Dodatkowo, transakcje zawierane za pomocą CBDC mogłyby skutkować szybszymi rozliczeniami transgranicznymi. 

Przekazano też, że e-dolar mógłby wyprzeć z rynku stablecoiny.

Źródło: Fed

Binance zaczyna finansować argentyńską ligę piłki nożnej

Binance zostało głównym sponsorem reprezentacji Argentyny i sponsorem tytularnym krajowej ligi piłkarskiej. Umowa pomiędzy ligą oraz drużyną a giełdą została zawarta na aż pięć lat. Wiadomo, że w jej ramach Binance ma opracować i wyemitować NFT fanów piłki nożnej.

Źródło: Binance

Nirvana ze swoim NFT

Choć zespół Nirvana nie gra od 1994 r. wkrótce na rynku trafi kolekcja zdjęć grupy powiązana z NFT. Aukcję serii fotografii organizuje Pop Legendz, startup, który sprzedaje „muzykę kolekcjonerską NFT”.

Chodzi o zdjęcia Nirvany, które wykonane zostały przez Faith West podczas koncertu zespołu w legendarnym filadelfijskim klubie JC Dobbs 1 października 1991 r. Było to tydzień po wydaniu przez grupę płyty „Nevermind”.

Źródło: Spidersweb

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut