Reklama

Quark

Anonymous emituje swoją kryptowalutę. Podsumowanie tygodnia #375

20 lipca 2021 | 20:35

Co wydarzyło się w świecie kryptowalut przez ostatnie dni? Zapraszamy do naszego podsumowania tygodnia.

Anonymous emituje swoją kryptowalutę

Grupa Anonymous emituje swoją kryptowalutę. W komunikacie, jaki pojawił się na YouTube, haktywiści zapowiedzieli, że  Anon Inu, ich cyfrowa waluta, pomoże im w walce z Elonem Muskiem, Chinami i w realizacji ich celów charytatywnych. 

– Wierzymy, że to dopiero początki krypto, więc wydaliśmy token Anon Inu – nowy token społeczności DeFi z różnymi wbudowanymi narzędziami – przekazano w video, jakie krąży po sieci.

Posiadacze kryptowaluty mają otrzymywać darmowe tokeny, zaś jej twórcy chcą przekazywać część dochodów, które uzyskają z jej sprzedaży, na schroniska dla bezdomnych psów.

Źródło: Youtube

Binance z kolejnymi problemami

Przed giełdą Binance ostrzegają kolejni regulatorzy. Tym razem Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) w Hongkongu opublikowała komunikat, w którym zwraca uwagę żaden podmiot z grupy Binance nie jest licencjonowany, ani zarejestrowany do prowadzenia działalności regulowanej w Hongkongu”.

– Inwestorzy powinni uważać na ryzyko związane z handlem wirtualnymi aktywami na nieregulowanej platformie. Jeśli platforma przestanie działać, upadnie lub zostanie zhakowana, inwestorzy mogą stanąć w obliczu możliwego ryzyka utraty wszystkich środków przechowywanych na platformie – powiedział Thomas Atkinson, Dyrektor Wykonawczy ds. Egzekwowania Przepisów w SFC.

Źródło: News.bitcoin

Janet Yellen chce szybkiej regulacji stablecoinów

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen chce, by władze szybko uregulowały rynek stablecoinów. Temat pojawił się na posiedzeniu Prezydenckiej Grupy Roboczej ds. Rynków Finansowych, w czasie której omówiono specyfikę rynku i jego wpływ na m.in. bezpieczeństwo narodowe USA.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut