Burger King przyjmuje BTC. Podsumowanie tygodnia #294
Miniony tydzień to ponownie nudny okres dla traderów, wyłączając skoku kursu w ostatnią niedzielę. My jednak ponownie skoncentrujemy się na fundamentach rynku.
Burger King przyjmuje BTC
Okazuje się, że Burger King otwiera się na płatności w kryptowalutach. Co prawda to nic bardzo nowego, bowiem już trzy lata temu firma testowała ten model płatności w Holandii i parę miesięcy temu w Niemczech. Teraz umożliwia płacenie za swoje zestawy z hamburgerami, frytkami i napojami w BTC na terenie m.in. Słowenii.
Powyższe jest możliwe dzięki współpracy z GoCrypto, który to startup działa na terenie Słowenii, Chorwacji i Szwajcarii i umożliwia konwersje BTC, BCH, Etheru, GoC i Euro Token (SREUR) na lokalne waluty krajów.
Źródło: Twitter
Prokuratura zawiesza śledztwo w sprawie Bitcurex
Prokuratura Okręgowa w Łodzi zawiesza śledztwo w sprawie upadłej polskiej giełdy Bitcurex. W oświadczeniu czytamy:
“W toku postępowania zachodzi obecnie konieczność ogłoszenia Mirosławowi Lange postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchanie go w charakterze podejrzanego. Z uwagi na ustalenie, iż wyżej wymieniony ma miejsce pobytu na terenie Republiki Federalnej Niemiec czynności te zostaną wykonane przez odpowiednie organy niemieckie, do których zwrócono się o ich realizację w trybie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego.
W tej sytuacji, do czasu realizacji wyżej wskazanych czynności w Republice Federalnej Niemiec, zachodzi długotrwała przeszkoda, uniemożliwiająca kontynuowanie postępowania przygotowawczego w sprawie.
Z tej przyczyny postępowanie prowadzone przeciwko Mirosławowi Lange należało zawiesić.”
Źródło: lodz.po.gov.pl
Brytyjskie Wyspy Dziewicze bez kryptowaluty?
Rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych zdementował pogłoski o tym, że planuje wycofać z obiegu dolara i wprowadzić cyfrową walutę – BVI-LIFE. Teraz politycy tego kraju uważają, że powyższe plotki były nieprawdziwe lub były nadinterpretacją pewnych informacji. Krótko mówiąc, ich obywatele nie dostaną swojego stablecoina.
Źródło: Bitcoinist
Europejski Bank Centralny z własnym algorytmem dot. kryptowaluty
Z kolei Europejski Bank Centralny nie ustaje w pracach nad swoim stablecoinem. Cyfrowe euro najprawdopodobniej ujrzy więc światło dzienne.
Sama instytucja opracowała już algorytm proof-of-concept (PoC), który umożliwia zachowanie anonimowości w sieci kryptowaluty, za którą stałby bank centralny. Jak wiemy od ekspertów “przy użyciu platformy Corda można zbudować uproszczony system płatności CBDC, który chroni prywatność użytkowników w przypadku transakcji o niższej wartości, przy jednoczesnym zapewnieniu, że transakcje o wyższej wartości podlegają obowiązkowym kontrolom AML / CFT.”