Rosyjski poseł proponuje, jak opodatkować górników BTC, blockchainowy projekt otrzymał dofinansowanie od rządu UK. Podsumowanie #404
Kurs bitcoina wyraźnie odbił. Czy to efekt ostatnich newsów?
Rosja opodatkuje górników BTC?
Rosyjski poseł Władimir Gutenev chce opodatkować górników kryptowalut. Osoby prywatnie kopiące cyfrowe waluty miałyby płacić 15% podatku, gdy zamieniałyby je na ruble. Z kolei minimalna stawka podatkowa dla firm lub osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zajmujących się miningiem powinna, zdaniem polityka, wynosić co najmniej 6%.
Jak na razie nie wiadomo, jak na pomysł posła zareaguje Duma.
Źródło: News.Bitcoin.com
Millicent dostał dotację od rządu Wielkiej Brytanii
Millicent otrzymał rządowe dofinansowanie. To nagroda w zakresie badań i innowacji (UKRI) Innovate UK Smart Award. Projekt ma na celu pomoc w uruchomieniu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).
Firma korzysta z technologii hybrydowej księgi rozproszonej. Jak dodano w komunikacie, łączy zalety Direct Acyclic Graph (DAG) ze strukturą blockchaina. Ma to na celu „przekształcenie przestarzałego światowego systemu finansowego w otwartą, pozbawioną granic i połączoną ze sobą sieć cyfrową, wspieraną przez pakiet stablecoinów zgodnych z przepisami”.
To wyraźny sygnał, że bank centralny Anglii zaczyna myśleć o emisji cyfrowego funta.
Źródło: Cryptopotato
Paxful chce edukować obywateli Salwadoru w temacie bitcoina
Paxful otwiera w Salwadorze centrum edukacyjne pod nazwą „La Casa Del Bitcoin”. Projekt ma zapewnić „bezpłatne i dostępne możliwości uczenia się” tego, jak działa blockchain i bitcoin. Do tego Paxful ma organizować specjalne wydarzenia, które pomogą uczniom poznać realne przypadki użycia BTC.
Źródło: Paxful
Chiny otwierają specjalne strefy gospodarcze dla blockchainowych firm
Chiński rząd ustanowił 15 specjalnych stref dla aż 164 firm i instytucji z rynku blockchaina. Wiadomo, że podmioty te mają wykorzystywać nową technologię w takim zakresie jak: produkcja, energia, usługi rządowe i podatkowe, prawo, edukacja, zdrowie, handel i finanse oraz finanse transgraniczne.
W gronie powyższych podmiotów jest 16 organów rządowych m.in. Ludowy Bank Chin (PBOC), Chińska Komisja Regulacyjna ds. Bankowości i Ubezpieczeń oraz Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych.
W komunikacie wymienia się też 164 podmioty, w tym szpitale, uniwersytety i firmy, które zostały wybrane do projektów pilotażowych z zakresu blockchaina. Wśród firm są np. SAIC-GM-Wuling Automobile Co., China National Offshore Oil Corp, Beijing Gas Group Co. oraz Industrial and Commercial Bank of China Ltd.