Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

1300 BTC wyprowadzonych z PicoStocks

11 czerwca 2013 | 16:35

Wczoraj (10.06.13) w godzinach popołudniowych na oficjalnym forum Bitcoin, pojawiła się informacja, że Polska giełda PicoStocks na której można kupić akcje spółek za Bitcoiny została zhakowana. Użytkownik tytus na bitcointalk.org zapowiada, że strona pozostanie nieaktywna przez jeden dzień.  Sprawa dotyczy jedynie akcji Proteon, pozostałe akcje pozostały nienaruszone. Strona wciąż pozostaje nieaktywna (i pozostanie prawdopodobnie do jutra). Po wejściu pod adres picostocks.com wyświetla się komunikat widoczny poniżej:

picostocks

Wstępnie wiadomo, że zostało wyprowadzonych około 1300BTC (co przy obecnym kursie daje około 455 000 zł) na adres blockchain.info/address/1PoYfqyTnxKdCpv5ydzEGepW5GLsRRHgBbBlockexplorer.com wyświetla informację, że adres po raz pierwszy został zarejestrowany wczoraj o godzinie 12:10:31, otrzymał 10 wpłat na łączną sumę 1 371.1 BTC.  Tytus wspomina również, że administracja stara się przywrócić stan akcji do poziomu z przed włamania, zaznacza również, że pokryją straty z własnej kieszeni, ponieważ wina leży po ich stronie z powodu nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

bitcoinexplorer

Korzystając z sytuacji pragniemy przypomnieć, że nawet jeśli nasze hasło jest silne, to używając go w wielu różnych serwisach narażamy siebie na ryzyko. Zaznaczamy również, żeby używać oryginalnych haseł, nie polecamy używania generatorów tworzących skomplikowane hasła z losowymi znakami. Jeśli serwis oferuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie (two-factor authentication) dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy z niego skorzystać. Jeśli ktoś ma problemy z zapamiętywaniem haseł polecamy program KeePass. Ciekawą poradę odnośnie dobierania odpowiednich haseł można przeczytać tutaj. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie przechowywania BTC albo umówić się na szkolenie odsyłamy na blog satoshi.pl (blogsatoshi@gmail.com).

Zapraszamy również do dyskusji na polskim forum Bitcoin: http://forum.bitcoin.pl/picostocks-com-shakowane-1300btc-zniknelo-t7748.html

Aktualizacja 22.20

Strona jest już dostępna

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut