Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Twitter zacznie akceptować dogecoiny? Kolejne regiony świata mogą uznać BTC za środek płatniczy. Podsumowanie #413

Sprawdź najnowsze wieści ze świata kryptowalut: Elon Musk sugeruje akceptację DOGE przez Twittera, Madera oraz Prospera rozważają użycie bitcoina jako środka płatniczego, w USA powstaje grupa lobbingowa na rzecz kryptowalut. Górnicy ETH generują większe dochody niż górnicy BTC. Czy warto kopać ether? Koniecznie przeczytaj!

13 kwietnia 2022 | 13:48

W momencie pisania tych słów jesteśmy po kilkuprocentowej przecenie na rynku kryptowalut. To dobry czas na podsumowanie newsów z ostatniego tygodnia.

Twitter zacznie akceptować DOGE?

Elon Musk kupił 9,2% udziałów w Twitterze. Jest więc szefem Tesli, Space X i teraz jeszcze współwłaścicielem jednej z najważniejszych platform z rynku social mediów.

Okazuje się, że ma on ciekawe pomysły dot. rozwoju Twittera. W swoim – jakże by inaczej! – tweetach zaproponował dodanie dogecoina jako metody płatności na platformie. W związku z tym, że on sam od dawna jest fanem tej „psiej” kryptowaluty, zaś twórca Twittera, Jack Dorsey, jest znany z bycia zwolennikiem cyfrowych walut i blockchaina, pomysł ten może udać się zrealizować.

Madera oraz Prospera mogą uznać bitcoina za środek płatniczy

Zachodnia wyspa Portugalii, Madera, i jurysdykcja Hondurasu, Prospera, mogą uznać bitcoina za środek płatniczy. Pytany przez Forbesa o sprawę, Joel Bomgar, prezydent Prospery, potwierdził ten plan i dodał, że obywatele handlujący BTC nie będą musieli płacić podatku dochodowego.

Władze umożliwią innym gminom w Hondurasie lub innym firmom czy jednostkom politycznym spoza Stanów Zjednoczonych wprowadzanie obligacji bitcoinowych na rynek w ramach jurysdykcji Prospery – powiedział.

Bomgar jest zdania, że pomysł może pomóc pobudzić lokalną gospodarkę.

Z kolei Miguel Albuquerque, prezydent Regionalnego Rządu Madery, przyznał, że ma podobną wizję. Powiedział, że mieszkańcy jego kraju nie będą musieli płacić zysków kapitałowych od handlu kryptowalutami.

Wierzę w przyszłość i wierzę w bitcoina. Nasz rząd będzie nadal pracował nad stworzeniem na Maderze fantastycznego środowiska dla bitcoina – stwierdził.

Źródło: Forbes

W USA powstanie grupa lobbingowa dot. kryptowalut 

Grant McCarty, dyrektor ds. polityki i spraw publicznych w Bitcoin Magazine, ogłosił kilka dni temu powstanie paru projektów: Bitcoin Advocacy Project (BAP), Bitcoin Policy Institute (BPI) i Financial Freedom PAC. Nas interesuje ten ostatni, bowiem może mieć duży wpływ na rozwój rynku. 

Chodzi bowiem o stworzenie swego rodzaju grupy lobbingowej, która będzie wspierała probitcoinowych polityków w USA. Mówiąc jego słowami: chodzi o wspieranie „kandydatów [na kongresmenów], których celem jest obrona i utrzymanie praw właścicieli bitcoinów w Stanach Zjednoczonych”. 

Financial Freedom PAC będzie zarazem niezależnym komitetem politycznym, który ma zabiegać o darowizny, które z kolei mają wspierać prokryptowalutową działalność polityczną i pomóc w kształtowaniu polityki publicznej w USA. 

Źródło: Fortune.com

Chcesz kopać kryptowaluty? Kop ether!

Okazuje się, że górnicy ETH generują wyższe dochody niż ich odpowiednicy z rynku BTC. W marcu zarobili łącznie aż 1,34 miliarda dolarów. To więcej o aż 7% niż w lutym. Wtedy łączny przychód wyniósł 1,25 miliarda dolarów.

Jak na tym tle wypadają górnicy bitcoina? Niestety gorzej. Odnotowali „tylko” 1,21 mld USD przychodów. To i tak więcej o 14% niż w lutym. 

Źródło: Bitcoinist

Reklama:

Quark