Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Tesla sprzedała większość swoich BTC. Podsumowanie tygodnia #428

Tesla sprzedała większość bitcoinów, Kalifornia pozwala na finansowanie kampanii politycznych kryptowalutami, a Bank Państw Afryki Środkowej rozważa wprowadzenie CBDC. Twórcy Minecrafta ogłosili, że nie będą wprowadzać NFT do gry. Aktualne wydarzenia ze świata kryptowalut.

2 sierpnia 2022 | 01:39

Na poziomie kursu bitcoina nie dzieje się nic szczególnie ważnego. Cena lekko wzrosła, ale nadal jesteśmy daleko od przełomu. Co zaś ma miejsce w sferze newsów?

Tesla sprzedała większość swoich BTC

Tesla opublikowała swój raport finansowy dot. 2. kwartału br. Okazało się, że spółka sprzedała 75% swoich bitcoinów. Dlaczego? Okazało się, że firma potrzebuje środków na swoje inwestycje w Europie. Elon Musk przyznał też, że konieczne było zebranie kapitału, który był potrzebny Tesli z powodu lockdownu w Chinach.

Co ciekawe, rynek szybko zaakceptował fakt sprzedaży BTC przez Teslę i wiadomość ta nie spowodowała gwałtownych spadów kursu bitcoina.

Sam Musk przyznał, że nie przekreśla kryptowalut i Tesla może w przyszłości ponownie zasilić swój bilans bitcoinami.

Źródło: BBC

Kalifornia pozwala finansować kampanie polityczne kryptowalutami

Stan Kalifornia zniósł zakaz finansowania kampanii politycznych kryptowalutami. Ten obowiązywał od 4 lat.

W praktyce jednak wpłata kryptowalut na rzecz polityków przypominać będzie transakcję w walutach fiat. Konieczne będzie bowiem spełnienie wszelkich wymogów procedur KYC. Obawy regulatorów dot. anonimowości, jaką dają transfery w kryptowalutach, są uzasadnione, bowiem istnieje zagrożenie, że w kampanię wyborczą w USA mogą chcieć ingerować wrogowie mocarstwa, np. Rosja.

Otrzymane kryptowaluty mają być też natychmiastowo konwertowane na fiaty. Proces wpłaty ma opierać się na procesorach płatności zarejestrowanych w USA.

Źródło: Decrypt

Czy powstanie CBDC kilku afrykańskich państw?

Bank Państw Afryki Środkowej, który obsługuje Kamerun, Republikę Środkowoafrykańską, Czad, Gwineę Równikową, Gabon i Republikę Konga, myśli nad stworzeniem CBDC dla tych paru państw.

Wcześniej bank centralny krytykował Republikę Środkowoafrykańską za uznanie BTC za prawny środek płatniczy. Twierdził, że decyzja ta jest czymś, co może mieć „znaczny negatywny wpływ” na unię walutową Afryki Środkowej.

Źródło: Bloomberg

Twórcy Minecrafta zapowiedzieli, że nie wprowadzą do swojej gry NFT

Twórcy Minecrafta, Mojang Studios, zapowiedzieli, że nie wprowadzą do swojej gry NFT. Jak podali, są zdania, że tokeny powodują, że gracze przestają być w czasie rozgrywki równi. Poza tym wprowadzają do świata gry spekulacje dot. ceny NFT.

Komunikat Minecrafta wywołał jednak spore kontrowersje.

Tim Sweeney,  szef Epic Games, skrytykował takie podejście.

Twórcy powinni mieć taką samą wolność w decydowaniu o tym, jak zbudowana jest ich gra, jak ty w decydowaniu, czy chcesz w nią zagrać. Wierzę w to, że sklepy oraz producenci silników nie powinni w to ingerować, narzucając przy tym swoje poglądy innym osobom. My definitywnie tego nie zrobimy

– napisał na Twitterze.

 

Reklama:

Quark