Rosja i Ukraina regulują rynek kryptowalut, Warren Buffett powoli przekonuje się do BTC. Podsumowanie #406
Jak co tydzień, prezentujemy wam najważniejsze newsy z rynku blockchaina.
Rosja organizuje konsultacje społeczne dot. kryptowalut
W Rosji startują konsultacje społeczne dot. cyfrowych aktywów. Za pomysłem stoi resort finansów, który w ten sposób zbierze pomysły od ekspertów i podmiotów prawnych. Te mają zostać potem wykorzystane przez rząd do stworzenia ustawy, który ureguluje rynek kryptowalut.
Ministerstwo Finansów przekazało, że prace mają zostać skończone do końca 2022 r.
Źródło: Cryptopotato
Ukraina już teraz reguluje rynek cyfrowych aktywów
O krok dalej jest Ukraina. Parlament kraju zatwierdził właśnie nową ustawę o kryptowalutach. Ta zawiera poprawki zaproponowane przez prezydenta Zełenskiego, który w październiku odesłał pierwotną wersję przepisów z powrotem do parlamentu.
„Parlament Ukrainy, zgodnie z propozycjami prezydenta, przyjął ustawę „O wirtualnych aktywach”. Oznacza to, że Ukraińcy będą mogli deklarować swoje dochody w wirtualnych aktywach, banki otworzą rachunki dla firm kryptowalutowych, a ukraińskie giełdy będą działać legalnie”, ogłosił resort finansów.
Źródło: CNBC
Stan Wyoming tworzy prawo pod emisję stablecoina
W czwartek senatorowie stanu Wyoming Chris Rothfuss i Tara Nethercott i przedstawiciele Izby Reprezentantów Jared Olsen i Mike Yin zaprezentowali dokument Senate File SF0106. Chodzi dokładnie o „Wyoming Stable Token Act”, który ma pozwolić stanowi wyemitować własnego stablecoina.
Wiadomo, że stablecoin będzie musiał być oparty na dolarze. Ustawa daje też nowe kompetencje skarbnikowi stanu. Ten musiałby konsultować się w sprawie emisji cyfrowej waluty z Komitetem ds. Funduszy Inwestycyjnych i byłby upoważniony do zatrudniania „księgowych, audytorów, konsultantów i innych ekspertów”. Stan będzie miał czas do 31 grudnia br. na wydanie stablecoina.
Źródło: wyoleg.gov
Warren Buffett przekonał się do BTC?
Buffett to legendarny inwestor, który od dawna atakuje rynek kryptowalut. Teraz chyba powoli zmienia zdanie.
Okazuje się, że jego firma Berkshire Hathaway kupiła akcje Nubanku. To z kolei bank, który umożliwia swoim klientom inwestowanie w kryptowaluty.
Co ciekawe, wcześniej Berkshire Hathaway sprzedało akcje Visa i Mastercard, czyli spółek, które działają na „starym” rynku płatniczym.
Źródło: CNBC