Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Problemy górników w Iranie. Elon Musk zapłaci za swoją sympatię do DOGE?. Podsumowanie tygodnia #423

Najnowsze wydarzenia na rynku kryptowalut: problemy górników w Iranie, otwarcie rachunków bankowych dla giełd w Kazachstanie, pozew przeciwko Elonowi Muskowi oraz plany Zondy na wejście na rynek włoski. Czytaj więcej o tych tematach!

5 lipca 2022 | 16:00

Kolejny tydzień na rynku kryptowalut za nami. Co wydarzyło się w ciągu ostatnich 7 dni?

Problemy kryptogórników w Iranie

Zbliża się lato. W związku z czym władze Iranu postanowiły ponownie ograniczyć dostawy energii elektrycznej dla górników kryptowalut. Co gorsza, problem dotknie licencjonowane kopalnie – 118 takich miejsc w kraju.

Teheran tłumaczy to zwiększonym zapotrzebowaniem na energię w okresie letnim.

Powyższe w wywiadzie dla państwowej telewizji potwierdził rzecznik irańskiego sektora energetycznego.

Przypomnijmy, że poprzedni taki zakaz został zniesiony dopiero we wrześniu 2021 roku.

Kazachstan uławia życie kryptowalutowym firmom

Zupełnie inną politykę prowadzi Kazachstan. Kraj zezwoli giełdom kryptowalut na otwieranie rachunków bankowych.

Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Innowacji i Przemysłu Lotniczego Republiki Kazachstanu ogłosiło w czwartek pilotażowy projekt współpracy między giełdami kryptowalut a lokalnymi bankami.

Inicjatywa będzie działać do końca 2022 roku i obejmie giełdy, które uzyskały licencję od świeżo utworzonego organu – Astana Financial Service Authority (AFSA).

Szef AFSA Nurhat Kushimov zadeklarował, że misją jego komitetu jest stworzenie środowiska dla “niezawodnych i zrównoważonych” firm.

– Astana Financial Service Authority jest jedynym podmiotem odpowiedzialnym za regulowanie działalności fintechów w Kazachstanie. Przed przekazaniem licencji firmie z branży fintech przeprowadzamy dogłębną i wnikliwą weryfikację jej przeszłości, a następnie utrzymujemy stały nadzór [nad licencjonowanym podmiotem] – powiedział.

Elon Musk zapłaci za swoją miłość do dogecoina?

W sądzie okręgowym w Nowym Jorku złożono pozew dot. Elona Muska, który „używał swojego wizerunku najbogatszego człowieka na świecie” do wspierania domniemanej piramidy dogecoina.

Powód, Keith Johnson, napisał w pozwie, że Musk i jego firmy „niesłusznie wzbogaciły się” o 86 miliardów dolarów promując DOGE. Teraz on i inni inwestorzy dogecoina domagają się kwoty zadośćuczynienia w wysokości 86 mld dol. wraz z kolejnymi 172 miliardami dolarów dodatkowego odszkodowania i opłat sądowych.

Wina Muska miałaby chyba polegać na tym, że przychylnie wypowiadał się nt. DOGE. Zapewne Johnson i inni inwestorzy przegrają tę sprawę…

Zonda chce podbić Włochy

Zonda, polska giełda kryptowalut, ogłosiła swój plan wejścia na włoski rynek.

Ten nowy kierunek rozwoju firmy będzie nadzorowany przez nowo mianowanego dyrektora marketingu (CMO) Barnabasa Goha.

Naszą misją w Zondzie jest stworzenie bezpiecznego, prostego, a jednocześnie wyrafinowanego doświadczenia inwestycyjnego dla traderów i inwestorów na całym świecie. Dzięki tym ambicjom staliśmy się jedną z największych w Europie giełd cyfrowych aktywów, a także najsilniej regulowaną platformą kryptowalutową na świecie. Nieustannie pracujemy nad tworzeniem coraz to lepszego środowiska handlowego dla ponad miliona naszych klientów. Nasz obecny nadzór regulacyjny daje nam licencję na bezpieczne działanie we wszystkich krajach Unii Europejskiej i w Kanadzie. Jesteśmy blisko uzyskania pozwolenia na działanie w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a do końca tego roku planujemy wprowadzić nasze usługi do pozostałych krajów Europy. Wierzę, że dobry marketing nie koncentruje się na sprzedaży produktu, ale na tworzeniu i komunikowaniu wartości dla klientów. Zaufanie poprzez bezpieczeństwo jest fundamentem wartości, na których opierają się rozwiązania Zondy

– powiedział Barnabas Goh.

Reklama:

Quark