Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Nowe wiadomości dotyczące FTX. Podsumowanie tygodnia #455

Poręczenie za Sama Bankmana-Frieda, kontakt z nowym zarządem FTX, zainteresowanie milionerów kryptowalutami i badania Devere Group oraz analiza możliwości blockchaina przez Toyotę - najnowsze informacje ze świata kryptowalut i technologii.

1 lutego 2023 | 18:23

W ostatnim okresie mogliśmy oglądać wzrosty kursu bitcoina. Co zaś działo się na poziomie fundamentów? Na początek wracamy do sprawy upadku FTX.

Możemy poznać personalia osób, które poręczyły za Sama Bankmana-Frieda

Sam Bankman-Fried, były CEO FTX, po jego aresztowaniu na Bahamach trafił do lokalnego więzienia. Następnie w ramach ekstradycji został przetransportowany do USA. Tam jednak z zakładu karnego szybko został przeniesiony do aresztu domowego w posiadłości swoich rodziców. Umożliwiło to poręczenie za niego czterech osób: obojga jego rodziców i dwójki ludzi, których personaliów nie poznaliśmy.

Media w USA domagają się jednak upublicznienia nazwisk dwóch ostatnich osób. Sędzia Lewis Kaplan przychylił się do tej sugestii. Dał jednak adwokatom Bankmana-Frieda czas do 7 lutego na ewentualne odwołanie się od tej decyzji. Jest jednak szansa, że jeszcze w tym miesiącu poznamy imiona i nazwiska wszystkich poręczycieli byłego szefa FTX.

Źródło: s3.documentcloud.org

Bankman-Fried kontaktował się nowym kierownictwem FTX

To nie koniec kontrowersji dot. FTX. Okazuje się, że Bankman-Fried już po tym, jak usłyszał zarzuty, kontaktował się z nowym zarządem jego giełdy. Pisał maile do Johna Ray’a, który zastąpił go w roli CEO. Ponoć chciał się zaangażować w proces odzyskiwania aktywów FTX.

Do tego skontaktował się z radcą prawnym FTX US. Prokuratura może uznać to teraz za próbę wpłynięcia na zeznania potencjalnego świadka. 

Źródło: bnnbloomberg.ca

Milionerzy chcą inwestować w kryptowaluty

Wyniki ciekawego badania przedstawiła firma zarządzająca aktywami Devere Group. Jej zdaniem aż 82 proc. milionerów (chodzi o osoby, które mają od 1 miliona do 5 milionów dolarów aktywów, którymi obracają) jest zainteresowanych bitcoinem i altcoinami.

Jak podano w raporcie, przez ostatni rok aż „osiem na 10 osób o wysokiej wartości netto poprosiło swoich doradców finansowych o włączenie kryptowalut, takich jak bitcoin, do swoich portfeli”.

Firma tłumaczy to tym, że milionerzy – choć są uważani za konserwatywną grupę, jeśli chodzi o inwestowanie – nie chcą pozostać w tyle w kwestii kryptowalut.

Źródło: news.bitcoin.com

Toyota bada możliwości blockchaina

Toyota od paru lat analizuje możliwości blockchaina. Teraz w procesie tym może pomóc hakaton projektu Astar. Firma z rynku motoryzacyjnego ma pomóc w jego organizacji.

Podczas wydarzenia naszym celem jest opracowanie pierwszego narzędzia PoC (Proof of Concept) DAO dla pracowników Toyoty. Jeśli zostanie stworzone dobre narzędzie, pracownicy Toyoty będą codziennie wchodzić w interakcje z produktami w sieci Astar

– podał założyciel Astar, Sota Watanabe.

Sama zaś Toyota planuje dzięki blockchainowi „wspierać swoją wizję poprawy działalności firmy”.

Źródło: Twitter

Reklama:

Quark