Niemieckie Stowarzyszenie Banków Oszczędnościowych zaoferuje BTC. Podsumowanie #396
Jak co tydzień wracamy do naszych podsumowań dot. świata kryptowalut.
Niemiecki banki otwarte na kryptowaluty
Niemieckie Stowarzyszenie Banków Oszczędnościowych, czyli sieć ponad 400 banków oszczędnościowych w całych Niemczech, wkrótce ma umożliwić klientom banków członkowskich rozpoczęcie handlu kryptowalutami. Jako lider rynku wśród niemieckich instytucji finansowych, podmiot może zapewnić łatwy dostęp do kryptowalut ponad 50 milionom osób .
Źródło: Capital
Bank Rosji odcina fundusze inwestycyjne od rynku kryptowalut
Bank Rosji opublikował oficjalne oświadczenie w sprawie regulacji dot. możliwości inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych. Okazuje się, że władze banku centralnego są niechętne kryptowalutom. W oświadczeniu podkreślono, że fundusze inwestycyjne nie mogą zapewniać ekspozycji na kryptowaluty zarówno inwestorom kwalifikowanym, jak i niekwalifikowanym.
Źródło: Bank Rosji
Polski obraz z NFT sprzedany za ponad pół mln zł
Obraz „Dlaczego jest raczej coś niż nic” Pawła Kowalewskiego w formie NFT został sprzedany na licytacji za 552 tys. zł.
– Jego sprzedaż za wysoką cenę 552 tys. zł bardzo dobrze rokuje temu nowemu w Polsce segmentowi rynku. Chcemy wyznaczać standardy nowego cyfrowego rynku sztuki w Polsce i mieć na nim wiodącą pozycję. W I półroczu 2022 roku planujemy aukcję poświęconą wyłącznie sztuce NFT. W kolejnych miesiącach licytacje dzieł wirtualnych mają stać się cyklicznym wydarzeniem w naszym domu aukcyjnym – zapowiada Juliusz Windorbski, prezes spółki DESA.
Źródło: DESA
Zespół Bitcoin Core traci członka
Deweloper Bitcoin Core, Samuel Dobson, zdecydował się odejść z zespołu pracującego nad znanym portfelem na BTC.
Bitcoin Core to portfel na komputer typu „ciężkiego” (by z niego skorzystać trzeba najpierw ściągnąć całą historię blockchaina, co trwa kilka dni).
Dobson ogłosił w tweecie w czwartek wieczorem, że rezygnuje z funkcji dewelopera Bitcoin Core. Robi to po trzech latach, ponieważ „nie może już poświęcić [projektowi] wymaganego czasu, gdy zbliża się do końca swojego doktoratu”.