Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Cyfrowy jen powstanie! Podsumowanie tygodnia #301

Kozo Yamamoto, szef komisji badawczej ds. systemów finansowych i bankowych potwierdził, że władze Japonii planują emisję cyfrowego jena.

11 lutego 2020 | 16:20

Wzrosty wróciły! To ucieszy traderów. Co zaś dzieje się na poziomie fundamentów? Już odpowiadamy?

Jen w wersji cyfrowej powstanie

Okazuje się, że plotki stały się ciałem. Kozo Yamamoto, szef komisji badawczej ds. systemów finansowych i bankowych w Partii Liberalno-Demokratycznej (LDP), potwierdził, że władze Japonii planują emisję cyfrowego jena. To jednak nadal kwestia 2-3 lat.

Temat cyfrowych walut banków centralnych ma być jeszcze omawiany w czasie kwietniowego spotkania przedstawicieli Kraju Kwitnącej Wiśni z ekspertami innych banków centralnych, m.in. Wielkiej Brytanii.

Źródło: Reuters

Justin Sun zjadł lunch z Warrenem Buffettem

Jak wiecie, Sun wylicytował lunch z Buffettem w czasie aukcji charytatywnej. Potem nastąpiły paromiesięczne problemy z organizacją spotkania, aż wreszcie, jak dowiedzieliśmy się w minionym tygodniu, panowie zjedli razem posiłek w styczniu. Dopiero teraz jednak dowiedziała się o tym opinia publiczna. 

“Warren Buffett uważa, że ​​Bitcoin wciąż wymaga dużo pracy, aby udowodnić wartość blockchaina. Powiedziałem panu Buffettowi, że Bitcoin jest walutą dla następnego pokolenia, [ale] pan Buffett uśmiechnął się i powiedział: Jestem pewien, że mój wnuk wolałby odziedziczyć moje bogactwo w USD [a nie w BTC]”

– wspomina rozmowę z miliarderem szef TRON.

Źródło: Cointelegraph

Bitcoin i Ethereum w nowej książce Nialla Fergusona

Zapewne historia mniej was interesuje niż nowe technologie, ale czasami warto sięgać po książki z tej pierwszej tematyki. Nierzadko – paradoksalnie! – więcej mówią one o potencjalnej przyszłości, niż może się wam wydawać. 

Na rynku polskim ukazała się nowa książka historyka Nialla Fergusona pt. „Rynek i ratusz”. Głównym jej tematem są sieci społeczne i ich wpływ na dzieje ludzkości. Pod koniec tej cegły (niech jednak wielkość wam nie zraża, czyta się szybko i lekko) pojawia się tematem Bitcoina i Ethereum.

“Jako sposób na lokowanie nadwyżek finansowych ma on [Bitcoin] z kolei wiele kluczowych cech, dla których cenione jest na przykład złoto, w tym zwłaszcza ograniczoną podaż”

– uważa autor.

“Z kolei Ethereum potrafi automatycznie przeprowadzać egzekwowanie umów bez potrzeby angażowania w ten proces kosztownego aparatu biurokratycznej […]”

– wspomina o ETH.

Źródło: Niall Ferguson „Rynek i ratusz”

Film o OneCoinie

Za jakiś czas będziemy mogli obejrzeć film o OneCoinie. Stacja telewizyjna New Regency Television International kupiła prawa do ekranizacji podcastu o OneCoin, który był pierwotnie emitowany przez British Broadcasting Corporation (BBC) w Wielkiej Brytanii. Film ma opowiadać losy Ruji Ignatovy i historię tworzenia chyba największej piramidy finansowej na rynku kryptowalut.

Źródło: Deadline 

Reklama:

Quark