Aleksander Vinnik nie wyjdzie z więzienia za kaucją. UE chce regulować rynek kryptowalut. Podsumowanie newsów #431
Powracamy z naszym cyklem podsumowań najważniejszych newsów ze świata kryptowalut.
Vinnik nie wyjdzie z więzienia
Aleksander Vinnik, domniemany twórca BTC-e, w ramach ekstradycji trafił do więzienia w USA. Była szansa na to, by wyszedł tam na wolność za kaucją. Sąd jednak odrzucił sugestię prawników Rosjanina.
Wcześniej adwokaci Vinnika protestowali przeciwko decyzji o szybkim przekazaniu go władzom USA. Przypomnieli, że złożył on wniosek o azyl w Grecji.
Vinnik jest oskarżany m.in. o pomoc w praniu pieniędzy, które pochodziły z licznych oszustw (m.in. okradzenia giełdy Mt. Gox). Twierdzi, że jest niewinny.
Źródło: news.bitcoin.com
UE chce regulować rynek kryptowalut
UE kontynuuje proces regulacji rynku kryptowalut. Planuje utworzenie Urzędu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy, który miałby regulować branżę blockchaina.
Nad projektem stosownych przepisów mają po sierpniu br. debatować Rada Europejska, Komisja Europejska i Parlament Europejski.
Źródło: The Block
Samsung emituje swoje NFT
Samsung emituje swoje NFT. Te będą kuponami rabatowymi, które będzie można wykorzystać w wybranych sklepach w Korei Płd.
Samsung Electronics będzie nadal wprowadzać innowacje w zakresie obsługi klienta, które łączą świat wirtualny ze światem rzeczywistym, korzystając z NFT we współpracy z różnymi partnerami
– przekazał mediom rzecznik prasowy firmy.
By otrzymać tokeny trzeba dokonać zakupu jednego z telefonów firmy z serii Galaxy S22 lub Galaxy Tab S8.
Źródło: Samsung
Cyfrowy rubel powstanie
Do 2024 r. bank centralny Rosji chce ukończyć testy rozliczeń klient-firma i firma-klient dot. cyfrowego rubla. W 2023 r. przeprowadzone zostaną zaś beta-testy smart kontraktów opartych na CBDC.
Bank Rosji przekazał, że chce wdrażać CBDC etapami. Poinformował też, że planuje wprowadzenie trybu offline dla swojego cyfrowego rubla. Stanie się to do 2025 r. wraz z integracją z systeme pośredników finansowych, platform finansowych i infrastruktury wymiany.
Podzielony na etapy proces wprowadzania cyfrowego rubla zapewni uczestnikom rynku możliwość dostosowania się do nowych warunków, tłumaczą władze.