Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Donald Trump zapowiedział na Bitcoin 2024 rewolucję. Senator USA chce dodać BTC do rezerwy USA. Podsumowanie tygodnia #532

Bitcoin 2024: Donald Trump obiecuje zachowanie stanu obecnego dotyczącego Bitcoina i sztucznej inteligencji. Senator USA proponuje zakup 1 mln BTC. Politechnika Warszawska rozwija AI dla diagnostyki medycznej, a drony z AI monitorują rekiny na kalifornijskim wybrzeżu. Czy technologia zmieni świat? Odkryj więcej na Platformie!

31 lipca 2024 | 10:00

Obecne podsumowanie tygodnia nie sposób nie zacząć od tego, co wydarzyło się na konferencji Bitcoin 2024.

Donald Trump na Bitcoin 2024

Ostatnie dni stały pod znakiem pojawienia się Donalda Trumpa na Bitcoin 2024. Wiele osób liczyło na to, że kandydat na prezydenta powie coś przełomowego. Czy tak się stało?

Trump obiecał, że za jego rządów nie powstanie cyfrowy dolar (CBDC). Do tego rząd USA nie sprzeda ponad 200 000 BTC, które posiada. Dodał, że kapitalizacja bitcoina będzie w przyszłości większa niż złota.

Wszedł też na temat kwestii personalnych. Obiecał, że już pierwszego dnia urzędowania „zwolni” Gary’ego Genslera, czyli obecnego szefa SEC.

Źródło: CNBC

Senator USA chce dodać bitcoiny do rezerwy Fedu

Po Trumpie na Bitcoin 2024 przemawiała też senator Cynthia Lummis. Ona z kolei przedstawiła projekt ustawy, zgodnie z którym USA miałyby kupować cyklicznie BTC. Łącznie kraj miałby zgromadzić 1 mln BTC (5 proc. podaży). I to w ciągu 20 lat.

Zdaniem senator USA taka strategia inwestycyjna pozwoli zmniejszyć zadłużenie USA, które nadal rośnie i to w zastraszającym tempie.

Źródło: youtube.pl

Sztuczna inteligencja zadba o nasze… płuca

Naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej pracują nad sztuczną inteligencją, która usprawni diagnozowanie i monitorowanie zmian chorobowych w obrębie klatki piersiowej.

Trenowanie modeli AI to gigantyczne wyzwanie, nie tylko organizacyjne, ale też inżynierskie. Dane mają olbrzymią objętość – w postaci spakowanej 40 TB. Do wytrenowania modelu potrzebna jest olbrzymia moc obliczeniowa – dotąd wykorzystaliśmy ponad 180 tysięcy godzin prac zaawansowanych procesów obliczeniowych typu karty A100, pojedyncze badanie to trójwymiarowa macierz o wymiarach 500x500x300 pikseli. Skala naszego przedsięwzięcia jest unikalna, opracowywany zbiór danych PLIST będzie największą publicznie dostępną bazą danych badań CT klatki piersiowej na świecie. Pierwsza wersja modeli została już opracowana i przetestowana, obecnie szukamy kolejnych partnerów medycznych do współpracy nad testowaniem, wdrażaniem i dalszym rozwojem systemu – powiedział mediom prof. Przemysław Biecek, kierownik projektu badawczego.

Prace są finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: 24opole.pl

Drony z AI uratują cię przed rekinem?

Drony zasilane AI mają zaś monitorować kalifornijskie wybrzeże. A przynajmniej tą jego część, gdzie często występują rekiny.

Naukowcy z Benioff Ocean Science Laboratory (BOSL) na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara przygotowali system SharkEye. W praktyce to system dronów z AI, które mają latać nad morzem i szukać rekinów. Jeżeli jakaś tego typu ryba zostanie zauważona, AI wyśle SMS do osób, które zapisały się do systemu powiadomień. Mają być to m.in. ratownicy.

Źródło: CNN

Reklama:

Quark