Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Goldman Sachs umożliwi inwestowanie w kryptowaluty. Netflix nakręcił dokument o upadłej giełdzie cyfrowych aktywów. Podsumowanie #412

Goldman Sachs otwiera drzwi dla inwestycji w kryptowaluty, a Netflix produkuje film o upadku QuadrigaCX. W międzyczasie współzałożyciel Ripple apeluje o zmiany w kodzie BTC, a urzędnik Banku Japonii nawołuje do regulacji rynku kryptowalut w obliczu wojny na Ukrainie. Sprawdź detale!

6 kwietnia 2022 | 14:38

Na rynkach nadal widać lekkie wzrosty na kryptowalutach. Co zaś działo się na poziomie fundamentów?

Goldman Sachs umożliwi inwestowanie w kryptowaluty

Bank inwestycyjny Goldman Sachs umożliwi w tym roku inwestowanie w kryptowaluty. Wiadomość przekazała szefowa ds. aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym, Mary Catherine Rich.

– Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu klientom private equity – powiedziała w rozmowie z CNBC.

Usługa ma być dostępna w 2. kw. tego roku.

Źródło: CNBC

Netflix nakręcił dokument o QuadrigaCX

Netflix nakręcił film dokumentalny o QuadrigaCX, giełdzie kryptowalut, która upadła w tajemniczych okolicznościach. Jej założyciel i CEO, Gerald Cotton, zmarł w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. Problem polegał na tym, że tylko on miał klucze prywatne do portfeli giełdy, na których trzymano środki klientów. Po jego zgonie inwestorzy, którzy zaufali QuadrigaCX, stracili swoje kryptowaluty.

Netflix nakręcił dokument “Trust No One: The Hunt for the Crypto King”, który opowiada historię Cottena i jego giełdy. Film robi to w dość sensacyjny sposób. Nie jest to produkcja dla osób, które dobrze znają rynek kryptowalut, ale bardziej dla tzw. niedzielnych widzów.

Źródło: Youtube

Współzałożyciel Ripple chce zmian w kodzie BTC

Chris Larsen, współzałożyciel Ripple, współfinansuje kampanię mającą na celu promocję zmiany kodu bitcoina. Chodzi o to, by BTC nie było kopane za pomocą algorytmu Proof-of-Work (PoW). Skasowano:

Larsen jest znany z tego, że finansuje proekologiczne kampanie. Teraz domaga się zmiany sposobu kopania bitcoinów. Uważa, że PoW jest algorytmem szkodliwym dla środowiska, bowiem zużywa zbyt wiele prądu.

Źródło: Fortune

Urzędnik Banku Japonii chce regulacji rynku kryptowalut

Szef departamentu systemów płatniczych Banku Japonii, Kazushige Kamiyama, powiedział Reutersowi, że korzystanie ze stablecoinów bardzo ułatwia “stworzenie indywidualnego globalnego systemu rozliczeń”. To z kolei ułatwia obchodzenie sankcji gospodarczych. To zagrożenie zwłaszcza dziś – w dobie wojny na Ukrainie.

Z powodu powyższego Kamiyama zaapelował do krajów G7 do stworzenia globalnych regulacji dot. kryptowalut.

Źródło: Reuters

Reklama:

Quark