Gwarancja bezpieczeństwa inwestycji jest jednym z najważniejszych warunków, na jakim zależy każdemu inwestorami. Ludzie od zawsze poszukiwali metod i sposobów na zabezpieczenie swoich środków, czy transakcji. Era cyfryzacji zmienia otaczający nas świat. Inwestorom, przedsiębiorcom oraz ich firmom zaczęły być potrzebne szybkie i bezpieczne projekty informatyczne. Takie, które znacznie zwiększyłyby płynność i ułatwiłyby komunikację.

Czym jest blockchain?

Blockchain, w pewnym uproszczeniu łańcuch bloków, jest w zasadzie rozproszoną bazą danych w której nie można edytować ani usunąć wpisów. Nie ma żadnego centralnego serwera, który mógłby stać się celem ataku cyberprzestępców. Aby zrozumieć działanie łańcucha bloków oraz to, do czego może się przydać, należy zrozumieć podstawowe pojęcia związane z tą technologią oraz uświadomić sobie jakie możliwości daje jej zastosowanie. Podobnie jak sam Internet, blockchain jest oparty na rozwiązaniach peer-to-peer (P2P), ten zdecentralizowany rejestr jest o wiele bardziej odporny na ataki, czy awarie. Blockchain umożliwia kryptograficzny, bezpieczny sposób przesyłania aktywów cyfrowych bez konieczności zwracania się do stron trzecich, takich jak banki. System znacznie przyspiesza wysyłanie i odbieranie transakcji oraz sprawia, że wszystkie procedury przepływają o wiele sprawniej. Poprzez wyeliminowanie pośredników zatwierdzających umowę między stronami, technologia blockchain przyspiesza przesyłanie płatności i minimalizuje koszta. Dzięki swojej konstrukcji blockchain jest dziś technologicznie jedną z najdoskonalszych metod zapisu informacji.

Smart kontrakty

Narzędzia takie jak inteligentne kontrakty są obietnicą zautomatyzowania wielu żmudnych procesów. Smart kontrakty to przejrzystość, uniwersalność i niezwykłe bezpieczeństwo. Natomiast idea smart kontraktów powstała jako rezultat nurtu głoszącego zastąpienie sankcjonowanych przez państwo, instytucji społecznych takich jak pieniądz czy prawo umów przez nowe instytucje społeczne, które opierają się na stosowaniu kryptografii. Fenomen inteligentnych kontraktów jest obecnie ważnym zagadnieniem obrotu gospodarczego, ale przy tym trzeba pamiętać, że jest to zjawisko bardzo młode z perspektywy prawno-historycznej.

Security Token Offering

Nadszedł czas na regulacje. Po pierwsze, aby chronić inwestorów, a po drugie, by wzmocnić i wesprzeć uczciwe projekty. W ten sposób na rynku pojawił się STO. Security Token Offering opiera się na sprzedaży tokenów, ale takich, które posiadają już cechy papierów wartościowych. Ta znacznie bezpieczniejsza forma przyciągnęła wielu inwestorów. Security Token Offering zapewnia firmom blockchainowym innowacyjny, kryptoekonomiczny model finansowania, znacznie odbiegający od tradycyjnych usług finansowych. Sama technologia blockchain może przybliżyć każdego inwestora do transakcji z instytucjami w czasie rzeczywistym oraz obniżyć koszty operacyjne, dzięki tzw. zdecentralizowanemu księgowaniu. STO jest dużo łatwiejszą i efektywniejszą formą inwestowania w odróżnieniu do giełdowego IPO (Initial Public Offering).

Value 

Dzięki użyciu technologii blockchain i związanych z nią security tokens oraz inteligentnych kontraktów, Value innowacyjny start-up blockchainowy, rozwiązuje kluczowe problemy obecnych spółek kapitałowych. Dotychczas Value przeprowadziło trzecie na terenie Unii Europejskiej STO z prospektem emisyjnym i pierwsze w regionie CEE. Sam token Value (VCO) jest pełnoprawnym, regulowanym papierem wartościowym (security tokens). Wdrożone w organizację mechanizmy, mają przywrócić pierwotny cel powstawania spółek. To firma jest dla udziałowców, a nie udziałowcy dla firmy. Value to pierwsza spółka kapitałowa, której dystrybucja zysków w całości została oparta o technologię blockchain.

19.09.2019 firma uruchomiła pierwszą tak zaawansowaną zdecentralizowaną giełdę obrotu aktywami cyfrowymi Value DEX, jest to również rynek wtórny obrotu security tokens Value (Ticker – VCO) giełda dostępna jest pod adresem https://valuedex.one/ . Natomiast więcej szczegółów na temat samej firmy oraz jej udziałów znajdziesz na: https://value.one/ 

Już w przyszłym tygodniu ukaże się seria artykułów o STO w której przybliżymy bardzo szczegółowo tą niewątpliwie ciekawą tematykę, która zyskuje na popularności i coraz więcej podmiotów korzysta z tej formy pozyskiwania kapitału. Cała seria powstała pod patronatem firmy Value.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here