Strona główna Polityka i prawo

Polityka i prawo

Kongres Futurologiczny zakończony! Relacja z 5. FPME

2
To był najbardziej niezwykły panel ze wszystkich – takie opinie można było usłyszeć na korytarzu Studenckiego Centrum Kultury w Opolu dwa tygodnie temu.

Te książki warto znać: Prawo, Bitcoin i Blockchain w nowych publikacjach

0
Po jakie książki dotyczące prawa związanego z blockchainem, bitcoinem i innymi kryptowalutami warto sięgnąć? Polecamy najnowsze publikacje!

Wpływ chińskiego zakazu ICO na dzisiejszy rynek

1
Decyzja azjatyckiego państwa z 2017 roku w sprawie ICO wstrząsnęła rynkiem kryptowalut. Skutki są odczuwalne do dnia dzisiejszego.

Poradnik: jak rozwiązać spór przed sądem polubownym IGBiNT?

1
Zapraszamy do naszego poradnika – krok po kroku – jak zgodnie z przepisami KPC poddać spór pod rozstrzygnięcie sądu polubownego IGBiNT.

Powstał pierwszy w Polsce sąd polubowny dla technologii blockchain

3
W środę IGBiNT potwierdziło - działanie pierwszego ADRu dla użytkowników Blockchain w postaci sądu polubownego jest pewne!

Wideo: Czy DasCoin to SCAM? Polska prokuratura wszczyna śledztwo

2
Fundacja Trading Jam idzie na wojnę z Dascoinem - prokuratura wszczęła śledztwo. W ocenie Fundacji istnieją przesłanki świadczące o tym, że to piramida finansowa.

UOKiK i RPO odpowiadają Polskiemu Stowarzyszeniu Bitcoin

0
PSB w czerwcu napisało do UOKiK i RPO ws. zamykania przez banki kont firmom kryptowalutowym. Teraz instytucje odpowiedziały stowarzyszeniu

Digital Revolution: Smart city w kampanii wyborczej

0
Kampania samorządowa oficjalnie wystartowała. I choć w jej ramach politykom zdarza się obiecywać nam więcej, niż są w stanie potem zrealizować, postanowiłem sprawdzić, jak...

Wolf Theiss: Polsce potrzebne są spójne i precyzyjne regulacje dot. kryptowalut

0
Regulacje nie nadążają za rosnącym zainteresowaniem Polaków rynkiem kryptowalut, co powoduje, że ochrona prawna inwestorów jest bardzo słaba

PSB prezentuje propozycje zmian w opodatkowaniu kryptowalut

1
Propozycje zmian w procedowanej ustawie dot. opodatkowania kryptowalut zgłosiło Stowarzyszenie Bitcoin i adw. Marcelina Szwed-Ziemichód.

NAJNOWSZE WPISY