Dzisiaj przyjrzymy się polskiej giełdzie Coinbe. Popularność walut cyfrowych nieustannie wzrasta. Napływ użytkowników do świata kryptowalut jest tak gwałtowny, że duże światowe giełdy takie jak Bittrex i Bitfinex musiały zablokować możliwość zakładania nowych kont.

W Polsce ten problem na szczęście nie występuje. Działa już u nas wiele większych i mniejszych giełd i kantorów, ale czy wszystkim można ufać? Historia pokazała, że nawet znane giełdy mogą upaść, albo po prostu zniknąć z sieci z pieniędzmi użytkowników. Skąd mamy wiedzieć kto jest godny zaufania?

Giełdy godne zaufania

Na to pytanie postarali się odpowiedzieć członkowie ministerialnego strumienia ‘Blockchain i Waluty Cyfrowe’. Efektem prac strumienia jest “Kanon dobrych praktyk rynku kryptowalutowego w Polsce”. Tylko nieliczne podmioty otrzymały certyfikat sygnatariusza kanonu. Jedną z takich giełd jest Coinbe (dawniej Beatcoin).

Coinbe jeszcze nie jest wielką giełdą, nie doświadczymy na niej dużych wolumenów, ma jednak kilka atutów, które sprawią, że rozważysz założenie tam konta.

Coinbe – niewielka giełda z ogromnym potencjałem

Giełda niedawno przeszła rebranding, zmieniła nazwę na bardziej przyjazną, oraz szatę graficzną. Nowy interfejs jest czytelniejszy, prostszy i bardziej intuicyjny.

Osobiście już chwilę po założeniu konta mogłem wymienić kryptowalutę. Przesłałem na giełdę niewielką ilość Litecoina, ponieważ czas potwierdzenia jest krótszy, a prowizja od transakcji jest niższa niż w przypadku Bitcoina.

Środki na giełdzie zostały zaksięgowane błyskawicznie, szybko sprzedałem moje LTC i chciałem zlecić wypłatę na moje konto bankowe. W tym celu jednak konieczne było uzupełnienie danych w profilu, takich jak adres i numer telefonu. Kolejnym krokiem było dodanie numeru konta. Na koniec wszedłem w zakładkę ‘portfel’ i zleciłem wypłatę na konto.

Przelew dotarł do mnie naprawdę szybko. Wypłatę zleciłem w czwartek wieczorem, a w piątek około południa miałem już pieniądze na koncie.

Dużo rynków i ciekawe możliwości zarabiania

Niezaprzeczalną zaletą giełdy jest mnogość rynków. Obecnie na Coinbe można handlować aż 26 kryptowalutami i tokenami, ale już teraz wiadomo, że zostaną wprowadzone kolejne. To jest moim zdaniem najważniejsza cecha, która wyróżnia giełdę na naszym rynku.

Niestety wiele rynków jest dość płytkich i brakuje im jeszcze płynności. Jednak jestem przekonany, że ta sytuacja będzie się zmieniać wraz z rozwojem giełdy i przyrostem liczby użytkowników, który jest nieunikniony.

Jeśli mowa już o przyroście liczby użytkowników, to ciekawą opcją zarabiania jest program partnerski. Dostaniesz w nim 25% od prowizji każdego z poleconych użytkowników. Jeśli zaprosisz do korzystania z giełdy wielu użytkowników, to zarobki mogą być naprawdę imponujące, szczególnie w przyszłości, kiedy giełda zyska na popularności.

Plany na przyszłość

Niedawno została wprowadzona opcja szybkiego kupna i sprzedaży. Ta znana z niektórych giełd możliwość pozwala błyskawicznie dokonać wymiany bez wystawiania dokładnej oferty.

Ponadto już teraz wiadomo, że niedługo giełda zyska aplikację mobilną, dzięki której handel poprzez smartfony będzie szybszy i łatwiejszy. Możemy także spodziewać się wprowadzenia IOTA.

Pamiętajmy, że giełda ta dopiero się rozwija i dopiero z czasem przybędzie na niej ciekawych opcji i narzędzi. Jeśli coś Ci się na giełdzie nie podoba i masz pomysł jak to usprawnić, napisz na [email protected]. Przedstawiciele Coinbe są otwarci na wszelkie sugestie i zdecydowanie nie traktują użytkowników podmiotowo.

Artykuł sponsorowany